• $9,4659
  • €10,9867
  • 548.092
  • 1506.85
5 Ağustos 2014 Salı

Cumhurbaşkanı 3 Ağustos’ta seçildi!

Tarihi güne sayılı günler kaldı.

Cumhurun başkanını seçmek için geri sayım başladı.
Milletin seçeceği ilk cumhurbaşkanının kim olacağını 10 Ağustos akşamı resmi olarak öğreneceğiz. Bu süreç Yüksek Seçim Kurulu’nun gurbetçi vatandaşların oy kullanması için uydurduğu randevu sistemi, paralel örgüt ve unsurlarının ülkeyi terörize etme çabaları, muhalefetin önce ortaya attığı sonra yapayalnız bıraktığı ‘çatı aday’ın gaflarının gölgesinde geçti.
Sadece ‘çatı aday’ mı? HDP’nin adayı Selahattin Demirtaş’a ne demeli?
Malum çevrelerin belli bir proje çerçevesinde pompalamaya çalıştığı Demirtaş, bütün istatistikleri gözardı ederek Kürt oylarının tamamını alacağı propagandasıyla gündeme geldi. Bugüne kadar ki seçimlerde AK Parti’nin Kürt seçmenden aldığı oy oranına bakıldığında Demirtaş’ın yaptığı propagandanın ne kadar temelsiz olduğu anlaşılıyor.
Ayrıca Demirtaş’ın, Diyarbakır’da, çocukları PKK tarafından kaçırılan annelerin yaptığı eylemi aşağılayarak, hatta daha da ileri giderek annelerin MİT tarafından kiralandığını söylemesi ne kadar samimi olduğunu ortaya koymasından çok önemliydi.
İşte bütün bu tablo karşısında, belki de adaylar arasında en az propaganda ihtiyacı olan diğer aday Başbakan Erdoğan, Türkiye’yi neredeyse karış karış gezerek Yeni Türkiye’yi, yeni cumhurbaşkanını mitinglerde anlattı. Yeni dönemle ilgili kamuoyunun kafasındaki bütün soru işaretlerini cevapladı. Çözüm sürecinden tutun da Paralel örgütle mücadeleye, ekonomiden dış politikaya kadar Köşk’e çıkması durumunda nasıl çalışacağını tek tek anlattı.
Ve… bugüne kadar bütün seçimlerin aynası olan İstanbul mitingi geldi çattı. Herkesin, hatta AK Partililer’in bile kafasında, ‘daha 30 Mart seçimleri öncesi Yenikapı’da çok büyük bir kalabalık vardı, aynı enerji nasıl yakalanır?’, ‘Yaz tatili vatandaş mitinge gelir mi?’, ‘Anadolu yakasında yapılan ilk miting, vatandaş buna rağbet gösterir mi?’ soruları vardı.
Maltepe Meydanı’ndaki miting bütün bu soruları yerle bir etti!
Toplanan kalabalık Yenikapı’daki rekoru kırdı. 2 milyonu aşkın vatandaş Başbakan Erdoğan’ı Çankaya Köşkü’ne uğurlamak için meydanda hazır bulundu. Erdoğan’ın şahsi siyasi tarihi için İstanbul ne kadar önemliyse, İstanbul için de Başbakan Erdoğan’ın da ne kadar önemli olduğunu gördük. İstanbul, eski Başbakanını uğurlarken, yeni Cumhurbaşkanını selamladı adeta.
Lafı çok uzatmaya gerek yok!
Millet, 10 Ağustos’u beklemeden 3 Ağustos’ta yeni Cumhurbaşkanını seçti.

<p>Onlar Türkiye'nin Vurcu İHA'sı. Mehmetçiğin  kötü gün dostu. Yerli ve milli İHA sistemi Kargu.</p

Kargu Vurucu İHA'lar Teşkilat dizisinde marifetlerini sergiledi

Mersin Uluslararası Limanı'nda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi

Hayvancılıktan sağladıkları gelirle 35 ülke gezdiler

Japonya'da Prenses Mako ile Komuro Kei evlendi