• $13,1823
  • €14,9841
  • 759.141
  • 1815.62
2 Nisan 2017 Pazar

Çukurlar değil umutlar konuşuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aylar süren operasyonlarla terör örgütüne en ağır darbenin indirildiği Diyarbakır'daydı dün...

PKK'nın ve siyasi uzantılarının köstebek yuvasına çevirdiği, her tarafına bombalı düzenekler yerleştirdiği, halkı canından bezdirdiği Diyarbakır'a geldiğimizde bambaşka bir kent karşıladı bizi sanki. İnsanlar yollara dökülmüş, ellerinde bayraklarla Cumhurbaşkanı'nın katılacağı töreni izlemek için meydana ilerliyordu. Caddelerde, sokaklarda, yüzlerce binada Türk bayrakları, Erdoğan posetrleri ve 'Evet' yazılı pankartlar asılıydı.

Bu nokta özellikle önemli. Çünkü yıllardır birileri, hemen her seçim veya referandum öncesi kentte asılan tüm AK Parti afişlerini ve pankartlarını tahrip ediyor, yırtıp atıyordu. Bu kez farklı bir manzara olmasının nedeni, artık hendek siyasetinin, o çukurlarla beraber bir daha ortaya çıkmamak üzere kapatılmasıdır.

HALK 'ARTIK YETER' DEDİ

Bölgedeki vatandaş; işini, ailesini, en önemlisi de canını hiçe sayan terör örgütüne ve onun siyasi uzantılarına, devletiyle elele vererek 'Artık yeter' dedi. Diyarbakır artık terörle, bombayla, silahla anılan bir kent değil... Eskiden olduğu gibi, yine Güneydoğu'nun incisi olma yolunda yürüyor umutla. Cumhuriyetiyle, devletiyle, polisi-askeriyle...

'Yeni' Diyarbakır, belli ki 16 Nisan'da da, teröristlerin buluştuğu 'Hayır' cephesine en güzel yanıtı sandıkta verecek ve büyüyen Türkiye'nin en önemli parçalarından biri olacak.

Reuters, dünyaya Diyarbakır'dan bu kareyi servis etti.

<p>Bu hafta GTA 5'in çevrim içi modundaki özel sunuculara yerleştirilen aşı merkezleri ve oyun içeri

GTA 5'te aşı kuyrukları oluştu | TeknoZone #11

Van'da aracın çarptığı ayı tedaviye alındı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Kasım 2021)

2300 yılından geldiğini iddia ediyor! 300 yıl sonra neler olacak