• $8,2962
  • €10,1183
  • 489.317
  • 1444.87
18 Kasım 2015 Çarşamba

Çok kazandınız, biraz da paylaşın

Asgari ücret 1.300 lira olacak, bir telaş bir telaş. İş dünyası, 1 Kasım seçimlerinin hemen sonrası, bu vaadin gerçekleşmemesi için veya yükü devletle paylaşmak için özel toplantılar düzenlemeye başladı. 7 Haziran öncesi ve sonrası, CHP’nin 1.500 liralık vaadi için ağzını dahi açmayanlar, 1.300 lira için kaplan kesilmeye başladı!

Ne dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan, G20 Zirvesi'nde?
“Şu anda Türkiye’de konuşulan 1300-1500 hatta daha ileri gidenler de var. Türkiye’deki konum çok farklı bir yere doğru gidiyor. Ben bu gelişmeden de mutluyum. Ancak asgari ücret malum bir taban belirlemedir. Herhangi bir işveren kalkıp da 3 bin lira, 4 bin lira maaş verdiği zaman kimse ona sen neden veriyorsun demez. E ne olur? Biraz az kazanmış olur”.
Ben biraz daha ileri gideyim!
Biraz az kazanmış olmazsınız. 13 yıl AK Parti iktidarında zaten çok kazandınız. 7 Haziran’dan sonra geçen 5 aylık süreçte, tek başına iktidarın ne kadar kıymetli olduğunu anladınız. 1 Kasım sonrası bıraktığınız yerden kazanmaya devam edeceksiniz.
‘E ne olur? Çok kazandığınızı çalışanla biraz paylaşsanız?’
Bu işler ‘hep bana’ ile olmaz. Öyle, ‘Gideriz Romanya’ya, Bulgaristan’a’ diyerek, aba altından sopa göstermekle bir yere varılmaz.
Bir uyarı daha!
1 Kasım sonrası ezici bir üstünlükle tekrar tek başına iktidara gelen AK Parti’yi köşeye sıkıştırmak, hedefe koymak için her türlü yolu mubah sayan Doğan Grubu ve benzerlerinin oyununa gelmeyin!
Millet, bu tür oyunları affetmiyor, hâlâ anlamadınız mı?

Cemaatle iş tutan işadamlarını uyarıyorum!

‘Özel sektördür, istediğiyle görüşür, istediğine destek verir’. Eyvallah, buna kimsenin lafı olamaz. Ancak, terör örgütü olunca durum değişir. Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) olarak adlandırılan ‘paralel örgüt’ten bahsediyorum.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ele geçirmek için, her türlü yöntemi deneyen bu örgütle halen ilişkide olan işadamları var. Bir yandan devlete şirin gözüküp, bir yandan da bu örgütle bağlantısını kesmeyen, hatta destek olan gruplar şunu bilsin ki, bu şekilde kendi sonlarını hazırlar.
‘Sen kimsin de böyle yazıyorsun?’ diyenleri duyar gibi oluyorum. Bir kez daha uyarıyorum; PKK terör örgütüne başta finans olmak üzere destek verenle, ‘paralel örgüt’e destek veren arasında hiçbir fark yok. Genel kurullarında, devlete ve yöneticilerine meydan okuyan, tehditkâr tavırlar sergileyen gün gelecek hesap vermek zorunda kalacak.
Bu durum işadamları için de geçerli.

<p>İşgalci İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik müdahalesi devam ederken,

Kudüs'te tepki çeken görüntü! Mescid-i Aksa'dan alevler yükselirken Yahudiler Kudüs Günü'nü kutladı

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı