• $13,1447
  • €14,9554
  • 756.641
  • 1811.21
19 Ocak 2016 Salı

CHP bu gidişle baraj altı kalır

Ben 6 diyeyim, siz 7, artık sayamıyorum. Üst üste seçim hezimetleri yaşayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu hazin tabloya rağmen hâlâ akıllanmadı!

Varsa yoksa, Recep Tayyip Erdoğan nefreti. Biraz kalabalık gördü mü, kendini Erdoğan’a hakaret etmekten alamıyor.

Kılıçdaroğlu liderliğindeki partinin gidişi hiç de iç açıcı değil. ‘Türkiye ile İran karşı karşıya gelse, İran’ın yanında olurum’ diyen de CHP’de, yıllardır halkını katleden Esad’a destek atanlar da... Hatta, PKK terör örgütünü cesaretlendiren ihanet bildirisine arka çıkan da bu partide. Kaset skandalıyla genel başkanlık koltuğuna oturduğu için ‘paralel örgüt’le yapılan ittifak da cabası.

Hâlâ anlamadınız mı? Erdoğan nefreti üzerine politika kuranlar iflah olmuyor!

‘Seni başkan yaptırmayacağız’ şovunun baş aktörü Selahattin Demirtaş ve partisinin durumu ortada; bugün yüzde 5’i bulup bulamayacakları bile şüpheli.

YÜZDE 10 BİLE RİSKLİ

Diğerlerine uyup aynı operasyona ayak uyduran Devlet Bahçeli ve partisi MHP, 1 Kasım’da baraj tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

CHP’nin durumu da diğerlerinden farklı değil. Giderek eriyen partinin, yapılacak olası bir seçimde baraj sorunu yaşaması inanın kimseyi şaşırtmaz.

Bu kez, bol keseden asgari ücret de kurtarmaz, uyarıyorum!

Gazetemize el koymadan, koltuğuna el koydular!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretler savurmayı maharet sayan Kılıçdaroğlu’nun, partisinin içindeki kaos karşısında çaresizliği ortada. Örnek istiyorsanız, bugün AKŞAM Gazetesi’nin manşetini iyi okuyun.

Her türlü ayak oyunuyla genel başkanlığını garantiye almasına rağmen, Parti Meclisi üyeliği seçiminde tam bir şok yaşadı. Şok yaşayanlar arasında Gürsel Tekin de var. Hani şu, 8 Haziran’da iktidar olduklarında başta AKŞAM olmak üzere birçok gazeteye el koyacak, hatta patronları cezaevine attıracak şahıs.

Gürsel Tekin, parti meclisine seçilemediği gibi, kamuoyunda ‘ham çökelek’ olarak tanınan Atilla Taş’tan bile az oy aldı. Kısacası, o bizim gazetelere el koymadan, koltuğuna el koydular.

<p> </p>

Muhalefet liderleri Abdullah Gül'ün kapısını neden çaldı?

Konya'da kum fırtınası zincirleme kazaya neden oldu

Van'da aracın çarptığı ayı tedaviye alındı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (30 Kasım 2021)