• $16,7832
  • €17,4971
  • 976.051
  • 2443.77
8 Şubat 2014 Cumartesi

Cemaat seçim startını verdi!

17 Aralık operasyonu öncesi aralarında eski siyasetçi Hüsamettin Özkan, bazı ünlü işadamları ve CHP’nin de olduğu ‘Beykoz Konakları ayarlı’ yeni bir dizayndan bahsetmiştim. Pensilvanya destekli yeni yapılanmanın amacı AK Parti’yi siyaset dışına itmek olduğunu ve bu hedefi gerçekleştirmek için her yolun mubah sayılacağının altını çizmiştim.
Yazdıklarımın üzerinden çok fazla bir süre geçmeden 17 Aralık operasyonu patlak verdi. Usulsüzlükler, skandallar ardı ardına geldi. Tarihin en büyük yolsuzluk operasyonu kılıfı altında başlatılan oyun devlet içinde örgütlenmiş ‘paralel yapı’yı deşifre etti.
Öyle skandallar yaşandı ki hedefin Başbakan Erdoğan’sız bir Türkiye olduğu açıkça ortaya çıktı. ‘Paralel yapı’nın savcıları, siyasetçileri, işadamları, bürokratları, polisleri suçüstü yakalandı. Siyaset yapmaktan korkanların perde arkasında siyaseti yeniden dizayn etme uğraşısı içine girdiğini bütün kamuoyu gördü.
Ve bütün bu toz dumanın içinde ‘paralel yapı’nın üst kadrosu, legal siyasi partiler daha başlamadan seçim startını verdi.
Daha önce bazı illerde hükümete yönelik kara propaganda yapan üst kadro daha da ileri giderek AK Parti’nin güçlü olduğu yerlerde harekete geçti.
Nasıl mı?
Kapağı oldukça amatör şekilde hazırlanmış ofset baskı 20 sayfalık broşürler hazırlandı. Bu broşürlerin kapağı ne kadar amatörse içeriği oldukça profesyonelce oluşturuldu. Hükümet aleyhine bilgilerin yer aldığı broşürde, AK Parti’ye oy verilmemesi isteniyor. Binlerce basılan broşür, ev ev dolaşılıp ya posta kutularına ya da kapı önüne bırakılıyor.
İçeriğinde, “Dershaneler konusunda mağdur edildik”, “AK Parti yolsuzlukların içine gömüldü”, “Cemaat hep ilkelerden yana tavır koydu”, ayrıca farklı millet ve ırklardan çocukların fotoğraflarına yer verilerek “Bunlar mı terörist” gibi ifadeler yer alıyor.
Broşürün dağıtıldığı yerlerin seçimi de oldukça ilginç.
AK Parti oylarının yüksek olduğu yerler ve Zaman gazetesi aboneliğinin iptal edildiği bölgeler özellikle seçilmiş.
Ancak bu karanlık yapı, milletin geçmişte de bu tür oyunları yaşadığını unutuyor. Millet artık, böyle kara propagandaları elinin tersiyle itiyor. Türkiye, 10 yıl önceki Türkiye değil.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kıymetli izleyen HELAL kelimemiz Arapça kökenli olup izin

Helal olsun! Diyorum

NATO, deniz korsanlarına karşı Türk yazılımlarıyla hazırlanacak

Yerli etlik damızlık tavuk 'Anadolu-T' beyaz et sektörüne kazandırıldı

İlk kez duyacaksınız! Yaprağından sızan süt tam bir şifa kaynağı