• $9,5758
  • €11,1177
  • 554.659
  • 1520.39
4 Haziran 2016 Cumartesi

Cem Özdemir CHP’yi değil, CHP Türkiye’yi kandırdı!

Almanya’da alınan skandal karar, iki ülke arasındaki ilişkileri ne derecede etkileyecek bilmem ama ‘soykırım’ kararı alan ülkenin Almanya olması kargaları bile güldürdü. Uluslararası hukuk açısından ‘soykırım’ yaptığı resmi olarak kabul edilen tek ülke olan, Yahudileri sabuna çeviren Almanya’nın, 3 milyon mülteciye kucak açan Türkiye hakkında böyle bir karar alması gerçekten komik.

Bir yandan Almanya’ya kızarken, diğer yandan da içimizdeki Almanları unutmamamız lazım. Almanya Parlamentosu’nda oylanan ‘soykırım’ kararına ‘evet’ diyen Türk milletvekillerini nereye koyacağız? Tasarının mimarı Cem Özdemir denen şahsın bu yaptıklarını nasıl anlatacağız?
Bunların hepsini bir kenara bıraktım, Almanya’da alınan skandal karardan 15 gün önce bu ülkeyi ziyaret eden ve Türkiye’yi sırtından hançerleyen bu vekillerle poz veren Kemal Kılıçdaroğlu’na ve ekibine ne diyeceğiz?
Kararın ardından ‘Cem Özdemir bizi kandırdı’ açıklaması CHP’yi bu işin içinden sıyırır mı? Bugün köşemde yayımladığım fotoğraftaki 3 Türk; Cem Özdemir, Özcan Mutlu ve Ekin Deligöz, Almanya Parlamentosu’ndaki oylamada ‘evet’ diyen isimler.
Türkiye düşmanlarıyla aynı karede yer almaktan çekinmeyen, daha önce de kendi halkını katleden Esad’la mutluluk fotoğrafları çektiren CHP, Türkiye’yi kandırmıştır.
Hatta daha da ileri giderek söylüyorum; PYD’yi terör örgütü olarak görmeyen, HDP’nin değirmenine su taşıyan CHP’nin, Almanya’daki bu skandal kararın arkasında etkisi bile olabilir.
Tüm bunlar olurken, paralel yapının elemanları da kendilerinden bekleneni yaptı. Bülent Keneş, İhsan Arslan ve Tuncay Opçin’in soykırım yalanlarına sarılması, örgütün kirli yüzünü yine ortaya koydu.

<p>Bu enstantene Irak/Suriye, Libya tezkeresi oylamasında yaşandı. HDP Eş Genelbaşkanı Buldan yanlış

Tezkere geçmeseydi ne olurdu?

Dev kayayı balta ile parçaladı! Ortaya bakın ne çıktı?

Ateş Serbest 2021 faaliyetinden heyecanlandıran görüntüler

Trakya'da 65 yaş üzeri ve risk grubundakilere ''grip aşıları'' evlerinde yapılıyor