• $12,9229
  • €14,6301
  • 744.426
  • 1808.79
27 Temmuz 2014 Pazar

‘Çatı aday’ ve Hakan Şükür’ün şirazesi kaydı!

Biri tarihi cumhurbaşkanlığı seçim günü yaklaştıkça diğeri de ‘paralel örgüte’ yönelik operasyonlar hızlandıkça ne yaptıklarını, ne söylediklerini şaşırmaya başladı. Ekmeleddin İhsanoğlu ve Hakan Şükür’den bahsediyorum.
‘Çatı aday’ İhsanoğlu, geçtiğimiz günlerde üst üste öyle açıklamalar yaptı ki evlere şenlik!
Gelin hatırlayalım!
Tarihi boyunca Türkmenlere verdiği destekle övünen Türkiye Cumhuriyeti’ni hiçe sayan İhsanoğlu’nun bu konuyla ilgili açıklamasına bakın:
“Dün Türkmen liderler geldiler bana, öyle feci hadiseler anlattılar ki... 13-14 yaşındaki kıza, mükerreren defalarca tecavüz ediliyor, filme çekiyorlar, sonra da elektrik direğine asıp öldürüyorlar. Böyle bir vahşet. 50 bin kişi susuz, gıdasız, barınaksız. Bunlara hiç kimse bir şey yapmıyor. Varsa yoksa Gazze. Irak Türkleri’nin uğradığı katliamlar, kızların uğradığı tecavüzler unutuluyor. Sırf Filistinli mi olmak lazım?”.
Sayın İhsanoğlu’na hatırlatmak isterim. Devletin ilgili kurumlarından istediği bilgiyi alabilir Türkmenler’e yapılan yardımlar konusunda. Ayrıca, Adana’da durdurulan TIR’ların da bu yardımlar doğrultusunda hareket ettiğini unutmamak lazım.
İhsanoğlu’nun ‘paralel örgüt’le ilgili açıklamaları da ibretlik:
“Çıkıp haksızlığa uğradık diyorlar. Pensilvanya, pandispanya, cambaza bak diyorlar.”
Türkiye Cumhuriyeti devletinin içinde yeni bir devlet kurma hevesinde olanların yaptıklarıyla ilgili ‘çatı aday’ın bakışını anlamış olduk bu açıklamayla.
Gelelim Pensilvanya’nın vazgeçilmezi Hakan Şükür’e!
Emniyet ve adliye binalarını Ali Sami Yen Stadı’yla karıştıran bu arkadaş şovlarına devam ediyor. Bütün ülkeyi hukuksuz bir şekilde dinledikleri, casusluk faaliyetine imza attıkları iddia edilen polisleri nezarethanede ziyaret etti Hakan Şükür. Milletvekili olarak böyle bir ayrıcalığı var. Ancak, cep telefonuyla çektiği fotoğrafları yayma hakkına kesinlikle sahip değil. Böyle bir yetkiyi kendisine veren AK Parti’ye dua etmesi gereken Şükür, bunun yerine beddua etmeyi tercih ediyor.
Bu arada, Şükür’ün çektiği fotoğraflar, gözaltına alınanların bir iddiasını da çürüttü. Gözaltında büyük zorluklar yaşadıklarını ve işkence altında olduklarını söyleyenlerin, fotoğraf çektirecek kadar rahat olduklarını görme fırsatı bulduk.

Teğmen Çelebi’nin ne suçu vardı?

‘Paralel örgüt’le ilgili başlatılan ilk operasyon, bir çok gerçeğin de ortaya çıkmasını sağlıyor. Gözaltına alınan polislerin yaptıkları neredeyse bir itiraf olarak karşımıza çıkıyor.
Nasıl mı?
Eski Terörle Mücadele Şube Müdürü Yurt Atayün’la birlikte 12 zanlı, ‘dışarıdan sehven yükleme yapılabilir’ endişesiyle adli emanete konulan cep telefonlarını kamera huzurunda, tutanakla teslim almak istedi. Bu bilgiyi öğrenince, Ergenekon davasında 16.5 yıl hapis cezası verilen Teğmen Çelebi aklıma geldi. Bu genç arkadaşın telefonuna dışarıdan sehven yükleme yapılmıştı.
Yani?
Gözaltındaki arkadaşlar daha önce edindikleri, belki de uyguladıkları tecrübelerden yola çıkarak, başlarına gelebilecek tehlikeye karşı ön almaya çalışıyorlar.
Bakalım daha neler göreceğiz?

<p>Erdoğan, faiz-kur manipülasyonlarıyla mücadeleden Birleşik Arap Emirlikleri ile normalleşen ilişk

Başkan Erdoğan: Göreceksiniz enflasyon düşecek

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor