• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
10 Mayıs 2016 Salı

Can’a Gezi öncesi faizsiz kredi!

Çağlayan Adliyesi önünde geçen hafta müthiş organize edilmiş bir tiyatro oyunu sergilendi. Kamuoyu, MİT TIR’ları ihanetini tartışacağına, ihanetin başaktörü Can Dündar’a yönelik provokasyonu konuştu. Bakın iddia ediyorum, önümüzdeki günlerde bu provokatif eylemin arkasında yatan gerçekler bir bir ortaya çıkacak.

Tabloya bakar mısınız?!!

Silahlı bir saldırı düzenleniyor,
olayın kahramanının eşi elinde telefon, üst üste fotoğraflar çekiyor. Saldırıyı düzenleyen adamın hali hal değil. Can Dündar’ın hareketleri ise değme aktörlere taş çıkartır cinsten.
Neyse, böyle bir olay yaşandı diye, biz gerçekleri yazmaktan geri durmayacağız!
Hatırlarsınız, Can Dündar’ın Çengelköy’de 6 milyon liraya bir arazi satın aldığı ortaya çıkmıştı. Savcılığın yaptığı incelemede, bu arsa için bir bankanın faizsiz 4 milyon lira kredi verdiği belirlenmişti. Gazeteden 18 bin TL maaş alan Dündar’ın, bankaya aylık 110 bin TL’lik ödemeyi nasıl yaptığı ise önümüzde kocaman bir soru olarak halen duruyor.
Bütün bu sorulara cevap arayan savcılık çok önemli bir detayın peşinde.
Söz konusu banka, Can Dündar’a 4 milyon liralık krediyi 17 Mayıs 2013 günü veriyor. 31 Mayıs günü de Gezi darbe girişimi başlıyor. Dündar, Gezi kalkışmasında ön saflarda.

GALEYANA ÇANAK TUTTU

Bakın o dönem açıklamasına; “Ben de bir babayım, gerekirse oraya gidip TOMA’nın önüne yatacağım. Başka yolu yok. İstedikleri nedir yani. Bir parkı koruyor bu çocuklar. Bu şiddet neyin intikamını alıyor, akıl alır gibi değil.”
Dündar, bu provokatif açıklamalarıyla halkı galeyana getirmeye çalışıyor.
Peki, şimdi soruyorum!
CHP destekli bu banka krediyi, Dündar’a Gezi olaylarında aktif rol alması için mi verdi?
Can Dündar’ın bankayla ilişkisini tespit eden İstanbul Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu harekete geçti. Dündar’ın Gezi olaylarındaki dosyası, Gezi olaylarına bakan Savcı Adem Meral’a gönderildi. Savcılık şimdi bu ilişkiyi araştıracak.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?