• $16,769
  • €17,4871
  • 976.222
  • 2443.77
19 Nisan 2016 Salı

Can Dündar’ın borcunu kim ödedi?

‘Vatana ihanet’ ve ‘casusluk’ suçlamasıyla yargılanan Can Dündar’la ilgili Anayasa Mahkemesi’nin verdiği tahliye kararı uzun süre tartışıldı. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan, mahkemenin verdiği bu kararı usul yönünden eleştirdi. Yüksek Mahkeme’nin ortaya koyduğu ‘deliller yetersiz’ gerekçesi, verdiği tahliye kararının da önüne geçti.

Özellikle deliller havada uçuşurken, mahkemenin bunları görmemesi düşündürücü bulundu. Dündar’ın aldığı ve sattığı arsaların nasıl el değiştirdiği araştırılmaya başlayınca tutuklamalar arka arkaya geldi. Ancak, Anayasa Mahkemesi ikna olmadı ve tahliye kararı verdi.
Gelin şimdi, Türkiye karşıtı güçlerin sesi haline gelen Cumhuriyet Gazetesi’nin genel yayın yönetmeni Can Dündar’ın para trafiğiyle ilgili çarpıcı detaylara bakalım.
“Türkiye DAEŞ’e silah yardımı yapıyor” algısı oluşturmak amacıyla MİT TIR’larının durdurulması görüntülerini kendi imzasıyla yayımlayan Can Dündar, Gezi kalkışması olaylarının yaşandığı dönemde Çengelköy’de 6 milyon TL’ye arsa satın alıyor. Arsa bedelini ödemesi için özel bir bankadan Dündar’a, hediye gibi, 4 milyon TL kredi veriliyor. Hem de faizsiz.
Banka ismi daha önce yayımlandığı için burada yazmıyorum. Dündar, aldığı kredinin bir kısmını, TIR görüntülerini yayımlaması karşılığında sattığı evinin parasıyla ödüyor.

MAAŞI 18 BİN TL AMA!

İlk soru şu; MASAK kayıtlarına göre Dündar’ın maaşı 18 bin TL. Bankadan aldığı 4 milyonluk krediyi ise 3 yıllığına aylık 110 bin TL geri ödemeli almış. 18 bin TL maaş alan bir insan nasıl olur da 110 bin TL öder?
Evet, tablo bu!
Bu ciddi iddiaların peşine düşen savcılık, Dündar’ın bu kadar yüklü miktardaki krediyi nasıl ödediğini araştırıyor.
Şimdi sıkı durun!
Dündar’ın Çengelköy’den aldığı arsanın fiyatı 6 milyon TL. Bankadan aldığı kredi ise 4 milyon TL. Geriye 2 milyon TL kalıyor.
Peki, bu 2 milyon TL’nin kaynağı ne?
Çengelköy’deki 6 milyon TL’lik arsanın 2 milyon TL’sinin de ‘paralel örgüt’e yakınlığıyla bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı tarafından karşılandığı iddia ediliyor.
Merakla savcılığın soruşturmasını tamamlamasını bekliyorum.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı

Yumurtayı sirkenin içinde bekletirseniz! Sonucu sizi çok şaşırtacak

Duvarın içinden gelen seslerin kaynağını öğrenince gözlerine inanamadı