• $9,6028
  • €11,1883
  • 553.385
  • 1479.93
4 Ağustos 2015 Salı

Bütün oyunu deşifre ettiler

Bazen öyle ayrıntılar karşımızda tabak gibi durur, ancak gündemin yoğunluğundan hak ettiği önemi görmez. Bugün bu kapsama giren çok önemli 3 itirafı sizlerle paylaşacağım.

Eski savcı Zekeriya Öz: Gezi olaylarının çözüm süreciyle alakasının olmadığını bilmeyen bir geçici Başbakan tarafından yönetiliyoruz. Gezi olaylarına PKK nedense hiç katılmadı ve müdahil olmadı. Bu konu PKK tarafından pişmanlık olarak dile getirildi. Gezi olaylarına PKK müdahil olsaydı, şu an hükümet edenlerin bu makamda oturma imkânları olmayacaktı.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: İzmir’de, Marmaris’te yazlıklarında yatıp, AKP’nin olmasın diye oyunu MHP’ye vermeyen ama HDP’yi Meclis’e taşıyan zavallılar, Türkiye’nin kaymağını yiyenler, Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler. Şimdi HDP ile koalisyonu kurun.
CHP’li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün: Partimizin yüzde 3.5 oyu HDP’ye gitti. HDP’ye destek vermek stratejik bir hataydı. Seçim sathı mailinde, başka bir partiye, hangi nedenle olursa olsun destek vermek bana göre doğru değil.
İşte bu skandal açıklamalar, neredeyse son 3 yıldır Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyunu bütün açıklığıyla ortaya koyuyor.
Zekeriya Öz, bir anlamda Gezi olaylarının önceden planlanmış bir ‘paralel örgüt tezgâhı' olduğunu itiraf ediyor. Kurdukları oyunda PKK’yı da görmek arzusunda olduklarını gizlemekten kaçınmayan Öz, olayların hükümeti yıkmak için planlandığını söylemekten de imtina etmiyor.
Sayın Bahçeli’ye ne demeli peki?
Nişantaşı tayfasının HDP’yi desteklediğini 7 Haziran sonrası mı anladınız? Selahattin Demirtaş’ın üst akıl destekli bir proje olduğunu neden görmezden geldiniz? ‘İç güvenlik paketine’ günlerce HDP ile birlikte direnmediniz mi?
Gelelim CHP’li belediye başkanına!
'Şimdi mi aklınız başınıza geldi' diye sormazlar mı insana? Onlarca şehit haberinden sonra mı konuşmaya başladınız? Buna benzer itirafları CHP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik de yapmıştı. Ancak bu açıklamalar beni kesmez. 7 Haziran gecesi partisinin hezimetine üzülmek yerine, HDP’nin barajı aşmasını zafer olarak nitelendiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da oyunu nasıl kurduklarını itiraf etmesini bekliyorum.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Kütahyalı marangoz ahşaptan susuz ceviz soyma makinesi icat etti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (22 Ekim 2021)

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi