• $9,2453
  • €10,7998
  • 530.667
  • 1432.8
23 Mayıs 2017 Salı

Bürokratik oligarşinin beli kırılacak!

16 Nisan referandumu sonrası Türkiye artık eski Türkiye olmayacak demiştik! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'ye yeniden üye olması ve hafta sonu yapılan olağanüstü kongreyle yeniden genel başkan seçilmesi söylediğimiz vizyonun ilk adımlarıydı.

Unutulmamalıdır ki; Türkiye geride kalan 15 yılda bir 'AK devrim' süreci yaşadı ve bu sürecin tek lideri Recep Tayyip Erdoğan'dı! Milletin büyük teveccühüyle Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturması onu bu süreçten koparmadı aksine milletten aldığı güçle 2023 hedeflerinin lokomotif gücü oldu...

Şimdi, yeniden dümene geçen Erdoğan, kongrede teşkilattan, bürokrasiye oradan da 'Büyük Türkiye' hedefine ulaşacak bir değişimin sinyallerini verdi.

Şöyle ki; AK Parti içindeki kan değişimi ve yeni döneme ilişkin organize olma süreci 1 yıla yayılacak. 'Mental yorgunluk' içindeki kadrolar, yerini dinamik, yeniliklere açık bir ekibe bırakacak. Sonraki hedef ise yerel seçimler. Burada sürpriz isimlerin bile nöbeti devrettiğini görürsek şaşırmayalım!

Parti yeni Türkiye için şekillenirken, en önemli dönüşüm devlet bürokrasisinde yaşanacak! 2019'daki 'Başkanlık' seçimi sonrası için hedeflenen bu büyük dönüşümle, bürokratik oligarşinin beli kırılacak. Değişime gerek açıkça, gerekse ince ince direnenler bürokrasi kadrolarından temizlenecek.

BEKLENEN SON

Kongrede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği önemli mesajlardan biri de FETÖ'yle mücadeleydi.

Özellikle, "Türk milletinin bu örgütün bir başka ihanet teşebbüsüne daha tahammülü yoktur. Eğer bu mücadele gerektiği gibi yürütülmezse ülkemiz daha büyük tehlike altında kalacaktır. O yüzden bütün milletimizi ucu en yakınımıza da uzansa mücadeleye davet ediyorum" sözleri manifesto niteliğindeydi!

Buradaki can alıcı ifade, "ucu en yakınımıza da uzansa..." kısmıydı. Zira bugüne kadar başını kuma gömerek FETÖ'yle ilişkilerinin ortaya çıkmayacağını ya da bunun bedelini ödemeyeceğini sananlar için beklenen son artık daha yakın...

Çünkü, hem devletin hem de AK Parti'nin zirvesinde 'ucu en yakınımıza da uzansa da mücadele edeceğim' diyen bir irade var!

<p>Batı, CHP ve HDP,  Gezi ve 15 Temmuz davaları sanığı Osman  Kavala için seferber olmuş durumda.

Halk TV'nin Osman Kavala sevdası

21. yüzyılın en iyi dizisi seçildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Cumhurbaşkanı ile ortak basın toplantısı düzenledi

Mersin'de TURKOVAC Faz-3 çalışması kapsamında gönüllüler aşılanıyor