• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
9 Nisan 2017 Pazar

Bu ülke 'hayır'a bırakılmayacak kadar değerli

Değişik bir ülkede yaşıyoruz. 15 Temmuz gibi tarihin görebileceği en kanlı gecelerden birini yaşayan Türk milleti, 16 Temmuz sabahı metrolardaydı, işe gidiyordu. Başka bir milletiz biz, bambaşka bir birlikteliğimiz var. Bu ülke o kadar büyük ki, bir yanda aynı anda 5 terör örgütüyle mücadele ederken, diğer yanda Osman Gazi, Yavuz Selim köprülerini açıyor. Marmaray, Avrasya Tüneli gibi dev projeleri hayata geçiriyor. Üstüne de bir darbe girişimini atlatıyor. FETÖ'cü hainlerin kalkışmasının ardından 'bitti' denilen TSK, kahramanlarıyla Fırat Kalkanı'nda büyük süpürme yapıyor.

Tüm bunların yaşandığı Türkiye'nin gideceği referandum yolunda en büyük buluşma dün İstanbul'da gerçekleşti. Yüzbinlerce insan, Cumhurbaşkanı Erdoğan için Yenikapı'ya akın etti. Çünkü bu millet, artık yolun sonuna gelindiğinin farkında. Hayır diyenlere sözümüz yok elbet... Ama bu kadar terör örgütü biraraya gelip anayasa değişikliğine karşı çıkıyor. CHP lideride muhtarlıkların kapatılacağını söylüyor, lokantalara müdahale edileceğini söyleyip hayat tarzı tartışmaları üzerinden algı operasyonu yürütüyor.

Tüm bunların karşısında da, BM'nin ağababalarına 'Dünya 5'ten büyüktür" diyerek kafa tutan, katilin gözünün içine baka baka 'One minute' diyen bir lider var. Avrupa'da, buradakinden daha büyük 'Hayır' kampanyası yürütülmesinin asıl nedeni de bu. Çünkü Türkiye'nin, Erdoğan ve yeni sistemle beraber hızla yükseleceğini biliyorlar. Krallıklarına tehdit oluşturacağının farkındalar...

Gözümün önüne merhum Ecevit'in Clinton karşısındaki fotoğrafı geldikçe içim acıyor. Ama şimdi başka bir Türkiye, başka bir lider var. Ve bu gerçek Batı'yı çok ama çok korkutuyor.

Sandık başına gidecek olanlar vatandaşların, şapkalarını önüne koyup düşünmeleri sadece bir hafta kaldı. Bir tarafta el ele verip düşmanlıkta sınır tanımayan Avrupa ve terör örgütlerinin başını çektiği 'Hayır', diğer yanda adım adım süper güçler ligine yürüyen Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek 'Evet.'

Karar sizin. Ama bu şansı değerlendiremezsek, yukarıda da anlattığım o vesayet odakları 16 Nisan’dan sonra milletin elindeki hakkı alabilir.

<p>Haber: Ayşe Gültekin </p><p>'İSTANBUL BİR OKULSA BEYOĞLU BUNUN MERKEZİ' </p><p>Beyo

Kültür ve sanatın kalbi Beyoğlu

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor