• $9,7338
  • €11,3636
  • 561.926
  • 1479.93
2 Mayıs 2017 Salı

Bu projede ancak figüran olursunuz

AKŞAM'da dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yol arkadaşlarından İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün bir röportajını yayımladık. Referandum sonrası oluşacak yeni siyasi iklimle ilgili önemli ipuçları içeren söyleşi, büyük yankı uyandırdı.

Külünk özetle, malum güçlerin 'yeni bir muhalefet hazırlığı' içinde olduğunu ve "2019'da Erdoğan görünümlü ama özünde Erdoğan'a hiç benzemeyen birinin 100 bin imzayla aday yapılacağını" anlatıyor. Hatta 'ismi bende gizli' ve 'imza hazırlıkları şimdiden başladı' diyerek, bu 'taklit muhalefetin' çalışmalarının proje aşamasından yapım aşamasına geçtiğinin altını çiziyor.

Külünk'ün dikkat çektiği bir diğer konu ise, imza hedefinin 1 milyon olduğu... Amaç, rakibi 'büyük bir şovla' açıklamak!

Aynı gün 'eski bir bakan', AK Parti'nin kuruluşuna vurgu yaparak ve bazı siyasilerin isimlerini zikrederek "Dışlanırlarsa yeni parti oluşumu meşru hale gelir" şeklinde okunacak bir yazı kaleme aldı.

Külünk'ün tespiti de o bakanın 'uyarısı' da, 16 Nisan sonrası kurgulanmak istenen politik zeminle ilgili önemli ipuçları veriyor.

Lakin, ortada bir de siyasi olarak binbir türlü badireden iradesi ve milletinin desteği sayesinde alnının akıyla çıkmayı başarmış Recep Tayyip Erdoğan faktörü var...

Elbette 2001'de AK Parti'nin temelleri atılırken çok farklı kesimlerden isimler bir araya geldi, yeni Türkiye'nin kurulması yolunda hizmet verdi...

Ancak unutulmasın ki; AK Parti, 27 Nisan muhtırası ve parti kapatma davasında, 17-25 Aralık sivil darbe girişiminde, MİT TIR’ları operasyonunda, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın ifadeye çağrılmasında ve son olarak 15 Temmuz ihanetinde bir kez daha kuruldu!

Bu yeniden doğuşlarda belirleyici olan da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duruşu oldu!

GERÇEĞİ UNUTANLARA!

İlk 'sorunda' çil yavrusu gibi dağılanlar, trenden atılmayıp trenden atlayanlar, bu uzun ve kutlu yürüyüşte 'nefessiz' kalanlar, 'bana dokunmayan yılan bin yaşasın'cılar, bu gerçeği hafızalarına kazımalıdır...

Bu hareketin lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır! Hem Cumhurbaşkanlığı seçiminde, hem de 'Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi' referandumunda milletimizin gösterdiği teveccüh, bunu net bir şekilde ortaya koymuştur!

2019'a gidilen süreçte, durumdan vazife çıkararak bazı beyhude projelerde rol almaya soyunanlar o rolün figüranlıktan öte gitmeyeceğini mutlaka anlayacaktır.

Bakın bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden AK Parti'nin dümenine geçişi konusunda ilk adım atılıyor... Genel başkanlıkla taçlanacak süreç ve beraberinde yaşanacak kan değişimi, o projeleri boşa çıkaracak ilk hamle olacaktır!

Ve Allah'ın izniyle Türk milleti 2019'da da liderinin arkasında sağlam durarak, hâlâ Türkiye'yi kendi oyun alanı sananlara bir kez daha haddini bildirecektir!

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı