• $13,5248
  • €15,2872
  • 802.129
  • 1945.07
13 Aralık 2016 Salı

Birileri Fransa’da özerklik ilan etmek istese

Fransa’nın OHAL’i makbul, Türkiye’ninki illegal… Fransa’da terörle mücadele meşru, Türkiye’deki gayrimeşru…

Avrupa’nın, hatta Batı dünyasının Türkiye’deki terör olaylarına karşı takındığı ikiyüzlü tavrı konuşuyoruz ya, örnekler üzerinden gidersek çok daha anlaşılır olur diye düşünüyorum. Fransa sadece DEAŞ terör örgütünün hedefindeyken, 4 kez OHAL’i uzatıp, 5’incinin teklifini Meclis’e getirdi. Paris sokakları savaş alanını aratmadı. Çok haklı olarak Fransız yönetimi, teröre ve destekçilerine hak ettikleri muamelede bulundu. Dünya liderleri, en önde Türkiye olmak üzere, Fransa’daki saldırıları protesto etmek için Paris’e akın etti.

Bakalım Türkiye’ye!

PKK, FETÖ, DEAŞ, DHKP-C, yani birden fazla terör örgütüyle aynı anda mücadele eden, yakın tarihin en dramatik, en haince işgal girişimi olan 15 Temmuz gibi bir gece yaşamış bir ülke. Doğal olarak bu örgütlerle daha radikal, daha seri mücadele etmek için OHAL kararı alınmış ve bir kere uzatılmış. Bu arada, son olarak Dolmabahçe’de yaşadığımıza benzer bir çok saldırıya maruz kalmış.

Fransa’ya ses etmeyen Batı dünyası, sürekli Türkiye’ye ayar vermeye çalışıyor. Bununla da yetinmiyor, Türkiye’nin terör örgütü olarak kabul ettiği örgütlerin soytarılarını kendi ülkelerinde bir araya getirerek, parmak sallattırıyor.

Son olarak Avrupa Parlamentosu çatısı altında yapılan toplantıya davet edilen Zübeyir Aydar ve Salih Müslim gibi teröristlerle ne konuşulduğunu sanıyorsunuz? Buralarda Dolmabahçe’deki ve benzeri saldırıların planlamalarını yapmadıkları ne malum?

Şimdi soruyorum!

Fransa’nın herhangi bir mahallesinde bir terör örgütü özerklik ilan etmek istese, hendekler kazarak taş üstünde taş bırakmasa Batı dünyasının tavrı ne olur?

Samimi olun, elinizi vicdanınıza koyun öyle cevap verin!

Türkiye’ye yaptığınız gibi, terörle mücadele yasanızı değiştirin der misiniz?

İnsan hakları, demokrasi, özgürlük nutukları atar mısınız?

Benim askerimin, polisimin özgürlüğü, hakları ne olacak?

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar