• $16,3186
  • €17,3863
  • 973.11
  • 2391.2
10 Temmuz 2018 Salı

Bir dost uyarısı

FETÖ’yle mücadelenin miladı kabul edilen 17/25 Aralık sivil darbe girişiminin üzerinden 4.5 yıl, 15 Temmuz ihanetinin üzerinden 2 yıl geçti...

Devlet büyük bir seferberlik içinde vücudundaki bu virüsü temizlemek için çabalıyor. Ancak kripto askerlere yönelik operasyon haberleri hâlâ gündeme geliyor, kritik görevlerdeki isimlerin örgütle bağlantıları tespit ediliyor!

Son olarak, FETÖ’nün Hava Kuvvetleri İmamı Adil Öksüz’ün yakalanması için oluşturulan ekibin başındaki Ercan Özoğluöz’ün örgütün kritik isimlerinden olduğu ortaya çıktı.

O günden bugüne göstermelik 320 operasyon yapan Özoğluöz’le ilgili gerçekler ise yeni yeni aydınlatılıyor.
İşte gözden kaçan o tespitler:

* Ercan Özoğluöz, 17/25 Aralık girişiminde Sakarya KOM Şube Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu. O dönem operasyonun merkezinin KOM olması nedeniyle kendisinin de FETÖ’yle irtibatlı olduğu şüphesi ağırlık kazanmıştı.

* Bu yüzden Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü görevine getirildi. Nispeten pasif bir göreve alınması, hâlâ emniyette etkin olan FETÖ’cüleri rahatsız etti. 15 Temmuz öncesi sırarla yeniden KOM Müdürü olması için çaba sarf edildi, bunda da başarılı olundu.

* Bugün Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı görevini yürüten dönemin Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan’ın, FETÖ bağlantısı nedeniyle Özoğluöz’ün KOM’a atanmasına karşı çıkması da sonuç vermedi.

* Özoğluöz’ün bir dönem Iğdır Valisi olarak görev yapan ve FETÖ operasyonları sırasında gözaltına alınan Ahmet Pek’in özel kaleminde çalıştığı da öğrenildi.

Peki Sakarya’da kritik bir görevde olmasının önemi neydi?

BU İSMİ KİM TUTTU?

Öksüz’ün bu şehirden olmasıyla doğrudan bağlantılıydı.

“Bunlar iyi güzel de, madem ciddi FETÖ şüphesi vardı, niye bu kadar önemli bir göreve getirildi” dediğinizi duyar gibiyim.
Evet, haklısınız!

Soruşturma yürütülürken Ercan Özoğluöz’ün yaptıkları kadar, onu ısrarla burada tutan, hakkında işlem yapmayan iradeyle ilgili de adımlar atılmalı.

İşte o zaman FETÖ’yle mücadelede ciddi bir viraj daha dönülmüş olur!

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Doktor gözlerine inanamadı! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı?

Yüksek manevra kabiliyetli yangın söndürme uçakları İzmir'e geldi

NATO'nun en güçlü ülkeleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada