• $8,3161
  • €10,0922
  • 489.189
  • 1444.87
29 Aralık 2013 Pazar

Beykoz Konakları’nın karanlık odası

“Şu anda gelinen durum geri dönülmez bir noktaya geldi. Cemaatin artık seçimlerde AKP’ye oy vermeyeceğini düşünüyorum. Cemaat CHP ile anlaşmış olabilir”.
Bu sözler Cumhuriyet Gazetesi yazarı Orhan Bursalı’ya ait. Bursalı, daha önce gazetemizde birçok kez gündeme getirdiğimiz iddiayı neredeyse doğruluyor. Mavi Marmara, Oslo, Gezi olayları, dershane tartışmaları ve son olarak seçim ayarlı operasyon. Oslo görüşmelerinin sızdırılmasının hemen
ardından Bursalı’nın da dikkat çektiği ittifak gerçekleşti.
‘Beykoz Konakları ayarlı’ projede bugün ‘düsturumuz yolsuzluk yapmamak’ iddiasında bulunan CHP, partiden yolsuzluklar yüzünden atılmış Mustafa Sarıgül’e, hem de partinin yetkili kurulları tarafından aklanmadığı halde, sıkı sıkıya sarıldı. Önce Mustafa Sarıgül sonra Mansur Yavaş projesi, siyasetin ‘karanlık odası’ Hüsamettin Özkan’ın Beykoz Konakları’nda temeli atılmış, ‘dışarıdan destekli’ bir projedir.
Sarıgül ve gerek yurtiçindeki gerek yurtdışındaki destekçileri İstanbul’u kazanamayacaklarını bal gibi bildikleri halde, hedefi farklı projeyi uygulamaya koymuşlardır. Sarıgül’ün yola çıktığındaki şu sözlerini hatırlayalım; ‘İstanbul yarı final, asıl hedef final’. Sarıgül’ün ve CHP heyetlerinin ABD ziyaretlerinin dökümü çıkarılırsa ne kadar haklı olduğum net bir şekilde ortaya çıkar.

ABD, bankaları izliyor

Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) bütün dünyayı, liderleri dinlediğini Edward Snowden sayesinde öğrenme fırsatımız oldu. Eski ajan Snowden, Beyaz Saray’ın bilgisi dahilinde gerçekleştirilen skandalı ayrıntılarıyla gözler önüne serdi.
Washington’un skandalları bunlarla sınırlı değil. Halk Bankası’nın, ambargoya rağmen, İran’a altın ihracından büyük rahatsızlık duyan Beyaz Saray yönetiminin sadece Türk bankalarını değil dünyadaki bütün bankaların faaliyetlerini izlediğinden haberiniz var mıydı?
Bu konuda oldukça kafa yormuş bir uzmanla yaptığım görüşmede, ABD’nin, finans sistemini çökertecek bilgi ve belgeye sahip olduğunu, bunun NSA’nın yaptığı dinleme skandalından daha büyük krizlere neden olacağını öğrendim.
Bu skandalın detaylarını öğrenmemiz için yeni bir Snowden’a ihtiyacımız olduğu ortada.

<p>Meteoroloji'nin son verilerine göre hafta ortasında hava sıcaklıkları yükselecek ve yağışlı hava

Ramazan Bayramı'nda hava durumu nasıl olacak?

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı