• $9,4954
  • €11,0589
  • 543.607
  • 1455.42
22 Kasım 2016 Salı

Beştepe’de ‘mobil böcek’

Nereye el atsanız onlarla karşılaşıyorsunuz. Devletin her kurumunda, siyasi partilerin içinde, ekonomide, futbol ve magazin dünyasında... Bu millete 15 Temmuz gibi bir geceyi yaşatan ihanet şebekesinden, yani FETÖ’den bahsediyorum. Türkiye’yi yok edebilmek için her türlü yöntemi mübah saydığı ortaya çıkan bu örgütle mücadele, 15 Temmuz işgal girişiminin ardından boyut değiştirdi. Bir yandan ülkeyi FETÖ’den temizlemek için topyekûn mücadele başlatılırken, bir yandan da örgütün yeni hamlelerine yönelik bir dizi önlem alınıyor.

15 Temmuz ve öncesi terör örgütünün birincil hedefinin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğu malum. Erdoğan’ı ortadan kaldırmanın yanısıra, özellikle attığı adımı bile takip etmekten geri durmadılar. Bunu en çok sosyal medyada faaliyet gösteren ‘fuatavni’ hesabından görebiliyorduk.

Bu hesap, sadece Cumhurbaşkanı ve çok yakınındakiler tarafından bilinebilecek gelişmeleri nasıl öğrenebiliyordu?

Bu sorunun cevabını bulabilmek için gerek 15 Temmuz öncesi, gerekse 15 Temmuz sonrası Beştepe’de böcek taraması yapıldı. Ancak yapılan incelemede böcek izine rastlanmadı.

Peki, FETÖ’nün dinleme amacıyla çok sık kullandığı böcekler neden Külliye’de yoktu?

Bunun cevabının peşine düştük ve çok ilginç bilgilere ulaştık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınında bulunan ve ‘fuatavni’ hesabının bilgi kaynağı olduğu da ortaya çıkan yaver Ali Yazıcı deşifre olunca hat kesildi.

Yani FETÖ, Beştepe’de sabit böcek yerine mobil böcek kullanmayı tercih etmişti.

Belki şimdi soracaksınız; “Yaver Ali Yazıcı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakınındaydı, ancak ‘fuatavni’nin yazdığı çok özel şeyleri nasıl bilecek?”

ÖZEL KALEMDEN ÇIKMAMIŞ

Bu sorunun cevabı da çok ilginç…

Yaver Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında olmadığı durumlarda, Beştepe’de neredeyse özel kalemden hiç ayrılmıyordu. Konuşlandığı yerde edindiği bilgileri, ‘fuatavni’ hesabını yönetenlere aktarıyordu.

15 Temmuz sonrası ‘fuatavni’ hesabını yönetenlere yönelik operasyonlar sonrası, bu hesapta paylaşılan bilgilerin kesilmesi de yazdıklarımızı kanıtlar nitelikte.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu