• $13,7317
  • €15,5655
  • 786.849
  • 1910.41
27 Haziran 2015 Cumartesi

Baykal, CHP’nin kimyasını bozdu

Neydi CHP’nin politikalarının odak noktası? 7 Haziran seçimleri öncesi uyguladıkları kampanyanın tek hedefi kimdi? Seçim sonrası Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı 14 maddenin 10’u hangi isimle ilgiliydi?

Recep Tayyip Erdoğan.
Kılıçdaroğlu için varsa yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve makamını itibarsızlaştırmak. Bu hedef için, kendinden önceki genel başkanı kasetlerle koltuğundan etmiş ‘paralel örgüt’le ittifak yapmaktan bile geri durmadı.
Ancak, Deniz Baykal bütün planlamaları yerlebir etti. Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşerek, sonra da yaptığı açıklamalarla partinin ve Kılıçdaroğlu’nun kimyasını, sinirini bozdu. Baykal, Kılıçdaroğlu’nun bugüne kadar büyük çabalarla kurduğu oyuna çomak soktu.
Baykal ne mi yaptı?

Beni Erdoğan’dan başkası çağırmadı

Baykal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetinin hayırlı bir başlangıç olduğunu belirterek, “Neden böyle bir çağrıya Cumhurbaşkanı dışında başka kimseden muhatap olmadım sorusunu da kendi kendime sordum. Konuşulması gereken durumlar var, konuşmak lazım” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun yalanını belgeledi

Erdoğan görüşmesinden sonra Kılıçdaroğlu’nun ‘bilgim yok, beni aramadı’ açıklamasından sonra Baykal, her şeyi göze alarak gemileri yaktı. Baykal ile Kılıçdaroğlu arasında tartışma yaşanırken, Baykal ‘Beni aramadı’ diyen Kılıçdaroğlu’na GSM raporlarını fırlattı.

Meclis'te Paralel Yapı’ya gönderme

Baykal, TBMM’deki yemin töreninde Meclis Başkanı sıfatıyla CHP’nin ittifak kurduğu ‘paralel örgüt’e net mesajlar verdi. Bu mesaj, belki de kaset skandalının ardından yaptığı ilk açıklamaydı. Baykal, “Din ve inanç özgürlüğü demokratik bir toplumda doğal olarak din ve inanç örgütlenmelerinin ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Ama bu durum din ve inanç örgütlerinin sıcak siyaset ve bürokrasi alanlarında mevzilenmeleri sonucunu doğurmamalıdır” diyerek, CHP’ye de büyük bir ders verdi.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler