• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
11 Kasım 2016 Cuma

Batmaz’ın can simidi dev holdingden çıktı

15 Temmuz girişiminin ‘1 numarası’olarak Adil Öksüz’ün üzerinde yoğunlaşmışken, geçtiğimiz hafta Kemal Batmaz ismiyle karşılaştık. Savcılığın verdiği bilgiye göre; Batmaz da en az Öksüz kadar kritik bir isimdi. Hatta ‘1 numara’ o olabilirdi. Öksüz’le birlikte Pensilvanya’ya gidip, 15 Temmuz’un talimatını almıştı.

Böyle bir isim ortaya çıkınca doğal olarak peşine düştük ve çok ilginç detaylara ulaştık.

Öncelikle Batmaz’ın 18 Ekim’de verdiği ikinci ifadesinde, daha önce beyan ettiği telefon numarasının başka biri tarafından kullanılıp kullanılmadığı yönündeki soruya verdiği cevabı okuyalım:

“Bu hattı daha önce beyan ettiğim doğrudur. Hata ile bu numarayı vermiş olabilirim. Telefon numaram 0531 1…….. Bu hattı 3 yıldır kullanıyorum. Bu numara Matris Proje Şirketi adına kayıtlıdır. Bu şirkette ben ortağım. Ben daha önce ortağımla Kaynak Holding bünyesinde çalışıyordum. 2015 yılının ilk çeyreğinde ayrıldım. Buradan ayrılınca Matris Proje Şirketi’ne geçtim. Bu şirkette gayrimenkul işleri yaptım”.

Evet, Batmaz’ın ifadesi bu. Bu ifadelerden yola çıkarak, Kaynak Holding’den ayrıldıktan sonra ortağı olduğu şirketi mercek altına aldık ve çok ilginç detaylara ulaştık.

100 bin lira sermaye ile 2015’te kurulan Matris Proje Şirketi’nin yönetim kurulu başkanı olarak gözüken isim, aynı zamanda büyük bir holdingde Finans Koordinatörü olarak çalışıyor. Bir başka detay ise; söz konusu holdingin finans koordinatörünün kardeşinin daha önce Kaynak Holding’in yönetiminde yer almış olması. Kardeş aynı zamanda da Matris firmasının yönetim kurulu üyesi.

Şimdi diyeceksiniz ki, bu holdingi ve isimleri neden açık açık yazmıyorsun?

Haklısınız! Ancak, soruşturmanın seyrini etkilememek ve savcıların işini zorlaştırmamak için isimleri burada yazmayı uygun görmüyorum.

Bu arada unutmadan şuna da dikkatinizi çekmek isterim…

Konuyla ilgili olarak soruşturmada adı geçen holdingin finans koordinatörünü aramayı da ihmal etmedik. İlk aradığımızda “Bu konuyla ilgili konuşmak istemiyorum” diyerek telefonu kapattı. İkinci aradığımızda ise, soruşturmada adı geçen ikinci isimle ilgili “Evet, o isim benim kardeşim oluyor. Müsait değilim, konuşmak istemiyorum” cevabını verdi.

Evet durum bu! FETÖ soruşturmaları derinleştikçe bakalım daha ne gibi ilişkiler ortaya çıkacak! Hep birlikte göreceğiz!

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!

Sosyal medyayı sallayan en ilginç illüzyonlar