• $16,8225
  • €17,5793
  • 977.017
  • 2466.49
16 Şubat 2014 Pazar

Başbakan‘ın odasındaki böcek

Önce Başbakan açıkladı: Evimin ve ofisimin dinlenmesi casusluk faaliyetidir.
Arkasından Başbakan bu durumu neden casusluk faaliyeti olarak nitelendirdi diye merak ettik, araştırdık. Karşımıza çok dikkat çekici bir sonuç çıktı. Başbakan ve beraberindeki heyetin yurtdışı temaslarında yabancı heyetlerin hatta yabancı liderlerin, sadece Başbakan'ın ve yakın çevresinin bildiklerini söylemesi üzerine 'dinleme' şüphesi beliriverdi. Başbakan'ın ofisinde ve evinde yapılan böcek aramasında olan oldu ve dinleme cihazları bulundu. Dinleme sonucu elde edilen veriler yurtdışına servis ediliyordu.
İşte bu nedenle bu faaliyetin adı casusluk.
Peki bu böcekler hangi tarihte, hangi mekanda ve nerede bulundu.?
Başbakan Erdoğan'ın başbakanlık ofisindeki böcek 28 Aralık'ta bulundu. Böcek, kriptolu telefonun altına yerleştirilmiş. TÜBİTAK'ın devlette kullanılan, üst düzey devlet görevlilerine ait kriptolu telefon. Bu telefonun altındaki üçlü fişte bulundu böcek.
Diğer ofislerde ve evinde bulunan böceklerle ilgili çalışmalar sürüyor.
Son söz, devlet içine çöreklenmiş 'paralel yapı' her yerde olabilir. Bunları öğrendikçe, bu yapıya yakın gazetelerde çıkan 'yolsuzluk ve rüşvet' iddialarına gülesim geliyor.

Cemaatin okulu

Cemaat okullarındaki öğrencilerin gece yarısı uykudan kaldırılıp beddua ettirildiğini yazınca fırtına koptu. Suudi Arabistan'daki okulda da bu duanın ettirildiğini yazınca bazı çevreler, "Cemaatin Suudi Arabistan'da okulu yok. Bilip bilmeden nasıl yazıyorsun, çamur atmak istiyorsun" suçlamalarıyla linç kampanyası başlattı.
Arkadaşlar, bedduayla ilgileneceklerine okulla ilgilenmeyi seçtiler.
Okul Suudi Arabistan'da, Medine'de. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı bir okul. Ancak, nasıl ki Türkiye'de Emniyet'te, yargıda, bürokraside, Milli Eğitim'de olduğu gibi 'paralel yapı'nın personeli ağını kurmuşsa bu okulda da kurmuş. Sadece bu okula değil, diğer birçok Milli Eğitim Bakanlığı'na ait okullara bu yapının adamlarının atanması için baskı yapılıyor. Biraz araştırırsanız bu okuldaki cemaat ağırlığını çok rahat anlarsınız.
Bu yapılanlar resmi, legal işler değilki. Tam anlamıyla illegal, korsan uygulamalar.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı