• $18,1171
  • €18,2094
  • 1017.25
  • 3020.2
24 Haziran 2014 Salı

Balyoz-paralel yapı ittifakı!

Tarih: 12 Eylül 2010
Konu: Anayasa referandumu
Evet: Yüzde 57.8
Hayır: Yüzde 42.2
Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en anlamlı günlerinden biriydi. Darbecilerin 1982 Anayasası’na kendilerinin yargılanmalarını önlemek için koyduğu ‘Geçici 15’inci madde’nin kaldırıldığı, bireysel başvuru hakkı, yeniden yargılanma gibi devrim niteliğindeki maddelerin kabul edildiği anayasa referandumu milletten vize almıştı.
Ancak, muhalefet yine aynı telden çalıyordu. CHP ve MHP, ulusalcı kesim ile bir olup ‘hayır’ kampanyası başlatmıştı. Kenan Evren’e ceza verilemeyeceğini iddia ediyorlardı.
Ve aradan neredeyse 4 yıl geçti. Evren’e müebbet hapis cezası verildi. Kamuoyunun merakla beklediği Balyoz davasında tek bir tutuklu sanık kalmadı, hepsi tahliye oldu.
Bütün bunlar CHP ve MHP’nin ‘hayır’ kampanyası başlatarak engellemeye çalıştığı anayasa referandumu sayesinde oldu. Bugün bakıyorum da muhalefetten ses çıkmıyor. Silivri ve Hasdal cezaevlerine giderek tahliye olanları karşılayanlar, o gün ‘hayır’ kampanyasının destekçileri olduklarını unuttular.
Hafıza kaybına uğrayan sadece onlar değil!
Balyoz’dan tahliye olan bazı isimler de geçmişte yaşananları, neden içeride olduklarını, kimler tarafından cezaevine sokulduklarını unutmuş görünüyorlar. Başta Çetin Doğan olmak üzere bu isimlerin yaptıkları açıklamalar önümüzdeki günlerde yeni bir ittifakın sinyallerini veriyor.
‘Düşmanımın düşmanı dostumdur’, lafından yola çıkarak, ‘Başbakan Erdoğan’sız bir Türkiye’ hedefini güden bu çevreler yarın çok ciddi bir ittifak içine girebilirler.
17 Aralık sonrası maskesi düşen ‘paralel yapı’ ile Balyoz’dan tahliye olan bazı isimler önümüzdeki günlerde aynı masa etrafında toplanabilirler.
Ancak unutmasınlar!
Türkiye artık eski Türkiye değil, ‘Yeni Türkiye’!

Gurbettekiler cumhurbaşkanını seçmiş!

Başbakan Erdoğan ile hem Almanya’ya son olarak da Avusturya ve Fransa’ya gitme fırsatı buldum. Bütün engellemelere rağmen gerek Almanya’da gerekse son ziyaretlerinde Başbakan Erdoğan’a karşı çok büyük bir ilgi olduğunu gördüm. Bu engellemeler öyle boyutlara ulaştı ki, bunun en uç noktası Viyana’da yaşandı.
Başbakan Erdoğan’ın ziyaretinin kesinleşmesinin ardından Viyana’daki sivil toplum örgütleri güvenlik açısından bariyer siparişleri vermek istiyor. Ancak 27 şirketten ret cevabı alıyor. Aynı zamanda Alman basınında olduğu gibi Avusturya basınında da Erdoğan’ı hedef alan başlıklar.
Bütün bunlara rağmen Avusturya’da da Fransa’da da Türk vatandaşları Başbakan Erdoğan’a büyük ilgi gösterdi. Özellikle Viyana’da hem salon tıklım tıklım doluydu hem de salonun dışı. Öyle ki, Başbakan salondaki konuşmasının ardından dışarıda da konuşmak gereği hissetti. Viyana’daki kalabalık Dolmabahçe’deki Beşiktaş-Fenerbahçe derbisinde toplanan kalabalıktan farksızdı.
Kısacası, gurbetteki Türkler yeni cumhurbaşkanlarına karar vermiş gibiydi.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi