• $9,4993
  • €11,0555
  • 548.633
  • 1519.25
12 Temmuz 2016 Salı

Bahoz, Yüksekdağ’ı şoke etti!

Bahoz Erdal kod adlı teröristbaşı Fehman Hüseyin’in öldürülmesi sadece PKK’lılarda değil, HDP ve MLKP’li teröristlerde de eminim şok etkisi yarattı. Neden mi? Bahoz Erdal son 1 yıldır Kobani’de kalıyordu. TSK’nın düzenlediği hava saldırılarından kaçmıştı. Kobani’de kurulan kampta MLKP’li teröristleri eğitiyordu. Sonra da eğittiği o teröristleri Türkiye’ye eyleme gönderiyordu.

Bu teröristbaşının öldürülme haberi, sanırım en çok da HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ı derinden üzmüştür. Çünkü ESP döneminde birlikte eylemler planladıkları arkadaşları, 1 yıldır Kobani’de eğitimdeydi. Bahoz Erdal onlara kol kanat germişti. STAR Medya Binası’na bomba atan ve daha kanlı eylemler peşinde koşan Yeliz Erbay ve Şirin Öter, Gaziosmanpaşa’da düzenlenen operasyonda öldürülmüştü. Yeliz Erbay ve Yüksekdağ kankalardı. ESP’de beraber yöneticilik yaptılar. Erbay da Bahoz Erdal’ın öğrencisiydi.
Bahoz Erdal ve Figen Yüksekdağ belli ki yakın işbirliği içerisindeydi. Son olarak 15 Haziran’da yine Kobani’den gelen bir teröriste polis operasyon yaptı. Teröristin Yüksekdağ’ın evinde saklandığı bilgisi vardı. Yapılan baskında Fadim Ç. isimli örgüt militanının o evde saklandığı, operasyondan önce
kaçtığı belirlendi.

Devrik iştakipçisi hadi başka gemiye!

‘Amiral kayığı’ Hürriyet gazetesinin devrik iştakipçisi köşesinde ‘Bu gemi batar Ahmet Abi’ başlıklı yazıma atıf yaparak suçlamalarda bulunmuş.
Hatırlarsınız!
Ahmet Taşgetiren abimiz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir açık mektup yazarak, “Türkiye’nin tüm çevrelerini kapsayan bir eğitim seferberliği” çağrısında bulunmuş, geminin içine Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök’ü de almıştı.
Ben de buna itiraz etmiş, Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök’ün içinde olduğu geminin batacağını iddia etmiştim.
Bu iddiamda ısrar ediyorum.
Çünkü; Doğan ve Özkök gibi kafaların eğitim sisteminde 28 Şubat zihniyeti var. Onların eğitim sisteminde imam hatipliler, başörtülü kızlar her zaman ‘öteki.’
Onların muhafazakar çevreye bakışı, ‘bidon kafa’, ‘göbeğini kaşıyan adam’dan ileriye gitmez.
Örnek mi istiyorsunuz?
Fazla uzağa değil, biraz geriye doğru yazdıklarına, attıkları manşetlere bakın yeter.

<p>Rusya'da bubrik, Rize'de kel simit  olarak sofraları süslüyor. 150 yıllık geçmişiyle kentin vazge

“Kel simit” için uzun kuyruk

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu