• $12,5779
  • €14,2284
  • 727.662
  • 1782.04
27 Şubat 2017 Pazartesi

Aydın Doğan'ı 'Karargah' kurtaramaz!

Yeni anayasa sürecinin başladığı günden beri Hürriyet Gazetesi'nde yaşanan değişim dikkat çekiciydi! Son birkaç haftadır attıkları manşetleri şöyle bir gözden geçirirseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız. Hatta, yazıişleri toplantılarımızda Hürriyet'in bu 'suya sabuna dokunmayan' manşetleri gündeme geldiğinde arkadaşlarıma bunun 'bilinçli yapıldığını' dile getirmiştim.

Önceki gün atılan "Karargah Rahatsız" manşeti haklı olduğumu bir kez daha ortaya koydu! 28 Şubat garabetinin yıldönümü arifesinde atılan o başlık basit bir editoryal tercih olamaz. Gazete yapanlar olayın bu kadar basit olmadığını bilir...

O manşet, hem Hürriyet'in eski alışkanlıklarından kalma bir algı operasyonudur hem de FETÖ'yle mücadelenin had safhaya ulaştığı bir dönemde ilişkilerinin ayyuka çıkmasının yarattığı psikolojinin bir sonucudur.

Biliyorsunuz Aydın Doğan'ın FETÖ'den tutuklanan Ankara Temsilcisi Barboras Muratoğlu'nun holdingin özellikle yargıyla ilgili sorunlarını örgütün üst kademeleriyle çözdüğünü ortaya çıkarmıştım. Bu yüzden yazarlarına talimat verip üzerime saldırtan Aydın Doğan'ın yaşadığı endişe her geçen gün büyüyor...

Özkök'e tek tek cevap

En son 24 Şubat günü Ertuğrul Özkök, biraz da dezenformasyon bilgilerle Muratoğlu hakkında şunları yazdı: “Ülkenin Başbakanı 17-25 Aralık olarak belirledik ölçüyü diyor. Hakkındaki iddia: FETÖ üyesi olmak. Aleyhindeki delil: 17-25 Aralık’tan önce Pensilvanya’da Fetullah Gülen’le fotoğraf çektirmek. Benim arkadaşım, suçsuz yere niye hâlâ içeride tutuluyor?”

Bu soruya cevabı tane tane ben vereyim;

1- Muratoğlu'nun 2014-2015 yıllarında da Kırmızı ByLock listesindeki FETÖ'cülerle ilişkisini sürdürdüğü telefon kayıtlarıyla sabittir.

2- 2014 yılının Ekim ayına kadar FETÖ'nün avukatlarıyla vekalet ilişkileri sürmüştür.

3- Muratoğlu’nun kapısını çaldığı isimlerden biri Gülen’in sağkolu ve veliahtı olan firari Mustafa Özcan’dır. Diğeri ise geçtiğimiz günlerde yakalanan avukatı Orhan Erdemli'dir. Dönemin kudretli avukatı, Doğan’ın vergi cezası için devreye girmiştir. Barbaros Muratoğlu ve Orhan Erdemli, işte bu Aydın Doğan-FETÖ ilişkisi kapsamında tutuklanmıştır.

4- Savcılığın tutuklama dosyasında da süreç şöyle anlatılıyor: "Şüpheli Barbaros Muratoğlu’nun FETÖ avukatlarıyla vekalet ilişkisi 17-25 Aralık sürecinden sonra da devam etti.2013, 2014, 2015 yılları arasında iş takipleri nedeniyle FETÖ avukatlarıyla sıkça görüştü. 2014 yılının Ekim ayından sonra HSYK üye seçimleri sonucunda terör örgütünün etkinliğinin azalması nedeniyle vekalet ilişkisi son buldu. Şüphelinin üzerine atılı ‘Silahlı Terör Örgütüne Yardım Etmek’ suçunu işlediği tüm dosya kapsamında yer alan ve yukarıda sayılan delillerden anlaşılmaktadır.”

Sanırım bu ayrıntılı cevap sizin için yeterlidir Sayın Özkök?

Tekrar o manşete dönersek...

Milletine 15 Temmuz akşamı bomba atan, tankla ezmeye kalkan teröristlerle ilişkinizi bu manşetlerle örtemezsiniz!

O çok sevdiğiniz, her fırsatta 'yardımınıza' çağırdığınız askeri vesayeti artık geri getiremezsiniz!

Bugüne kadar anlamadıysanız, 16 Nisan’da yiyeceğiniz tokatla bunu çok daha iyi anlayacaksınız!

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Kedi ile köpeğin şaşırtan dostluğu

Omicron varyantının semptomları açıklandı

Zor şartlarda mangal kömürü üretip ailelerinin geçimlerini sağlıyorlar