• $9,2686
  • €10,7576
  • 525.74
  • 1412.15
1 Ekim 2015 Perşembe

Aydın Doğan ve garsonu (!) belediye başkanı atadı

Nerede kalmıştık? Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdığı mektupta ‘siyasetle hiç işi olmadığını, milliyetçi olduğunu’ iddia eden Aydın Doğan’ın, CHP’yi nasıl dizayn ettiğinin kanıtlarını sıralıyordum.

Çok fazla uzatmadan kaldığımız yerden devam edelim. Bakın Aydın Doğan ve adamları ne tür skandallara imza attı:
- Dönemin banka davalarında Cavit Çağlar, Dinç Bilgin ve Zafer Mutlu savcı karşısına çıktı. Üç isimle ilgili suçlamalar da aynıydı. Çağlar ve Bilgin tutuklanırken, Mutlu o davalarda beraat etti. Ne hikmetse o soruşturmayı yapan Ercan Cengiz CHP’den milletvekili yapıldı. Bunu yapan da Zafer Mutlu’ydu.
- Zafer Mutlu Doğan’ın projeleri için vardı. Erdoğan Toprak ile Mutlu akrabadır. Erdoğan Toprak’ın ilk olarak Bakırköy veya Beşiktaş’tan belediye başkan adayı yapılması talep edildi. Ancak Deniz Baykal buna karşı çıktı. Sonuç olarak Toprak CHP’de Kılıçdaroğlu’nun ikinci adamı pozisyonuna getirildi.
TEKİN'E DOSYALI TEHDİT
- Deniz Baykal istifa kararı aldıktan sonra Gürsel Tekin gözyaşı döktü. Tekin, kendisini siyasete Baykal’ın kazandırdığını söyleyerek ağladı. Ancak ne olduysa bu konuşmadan 3-4 saat sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında saf tuttu. Tekin’in Yargıtay’da bir dosyası vardı. Doğan Grubu, Tekin’i bu dosyayla tehdit etti.
- Vatan Gazetesi, bir dönem CHP aleyhine kampanya başlattı. Bu kampanyalar çerçevesinde onlarca asılsız haber yapıldı. Bu haberle ilgili açılan davalara bakan hakim Mithat Ali Kabaali bir anda Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı yapıldı.
İSMİ CADDEYE VERİLDİ
- Sadece Aydın Doğan değil yazarları da CHP içinde çok etkindi. Örneğin Ahmet Hakan, Deniz Baykal’ı ziyaret ederek Silivri için Özcan Işıklar ismini önerdi. Işıklar’ın dostu olduğunu ve annesinin onu çok sevdiğini söyledi. Sonuç olarak Işıklar Silivri’den aday yapıldı. Ahmet Hakan ile Özcan Işıklar’ın birlikteliğini arşivlerde bulursunuz. Buna en güzel örnek Ahmet Hakan’ın ismini caddeye vermesidir.
- Aydın Doğan, POAŞ ve Dışbank’ı CHP’nin de ortaklığının olduğu bankadan aldığı kredilerle aldı. MYK toplantısında konu gündeme geldi. Aydın Doğan’ın bankadan çektiği kredilerle ilgili dosyaları istendi. Sonuç olarak bu haber de Doğan’a uçuruldu. Sonra yine CHP aleyhinde haberler çıkmaya başladı.
- Aydın Doğan’ın yükseklik korkusu vardı. Kredi aldığı bankaya sık sık gidiyordu. Ancak Genel Müdür Yardımcısı odası üst katlardaydı. Doğan’ın yükseklik korkusu var diye müdür yardımcısının odası ikinci kata taşıtıldı. Yani Doğan her alana hükmediyordu.
Bütün bunlara rağmen halen o mektubun arkasında durabiliyorsanız, pes diyorum!

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi