• $12,8705
  • €14,5689
  • 738.317
  • 1808.79
30 Eylül 2015 Çarşamba

Aydın Doğan, CHP’ye muhbir soktu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hitaben yazdığı mektupta milliyetçi olduğunu, hükümetlerle, siyasetle uzaktan yakından ilgisi olmadığını, herkese eşit mesafede olduğunu iddia eden Aydın Doğan ve kalemşorlarının ipliği bir bir pazara çıkıyor. Doğan, öyle bir mektup yazdı ki, bu üst perdeden seslenişi ile geçmişte olduğu gibi muhataplarının geri adım atacağı hayaline kapıldı.

Ancak, durum hiç de onun düşündüğü gibi değil. Aydın Doğan, tek desteği, her konuda olduğu gibi Erdoğan düşmanlığı nedeniyle, CHP Genel Başkanı Kemal Kalıçdaroğlu’ndan aldı. Kılıçdaroğlu, “Doğan’ın mektubunu çok önemli buluyorum” dedi.
Şimdi sıkı durun!
Kılıçdaroğlu’nun, Aydın Doğan sevgisinin perde arkasında yatan nedenleri şimdi tek tek sıralayacağım. CHP’nin üst düzey bir isminin anlattıkları karşısında hayrete düşeceksiniz ve bir medya grubunun bir siyasi partiyi nasıl dizayn ettiğini göreceksiniz:
- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, genel başkanı olduğu AK Parti 2002 seçimlerinde yüzde 33’le birinci parti olarak çıktı. Erdoğan, yasaklı olduğu için Başbakan olamadı. O dönem CHP’nin Genel Başkanı Deniz Baykal MYK’yı toplayarak “Demokrasi adına ben çok rahatsızım. Seçimde birinci olan partinin başındaki isim yasaklı olamaz. Recep Tayyip Erdoğan’ın yasağının kalkması gerekiyor” dedi. MYK’da olan kişilerin büyük çoğunluğu buna destek verdi. Sonuç olarak Siirt seçimi iptal oldu ve Erdoğan da Deniz Baykal’ın desteğiyle Başbakan oldu.
- MYK sonrası Zülfü Livaneli, Bülent Tanla, Eşref Erdem’in de aralarında olduğu isimler Mehmet Sevigen’in evinde toplandı. Aydın Doğan’ın sahibi olduğu gazeteler bu toplantıyı ‘Terlik Zirvesi’ başlıklarıyla vererek, saldırıya geçti. Amaçları Erdoğan’ın başbakan olmasını engellemekti.
- Kemal Kılıçdaroğlu projeydi. Onu parlatmak için partiye gelen dosyalar Kılıçdaroğlu’na veriliyordu. O da bu dosyaları Doğan Gurubu gazetelerinde haberleştirirdi. Kılıçdaroğlu haberlerinden sonra CHP’nin oylarında büyük patlama olacağı yönünde haberler yapıldı.

DOĞAN’IN MUHBİRİ EROL ÇEVİKÇE

- Aydın Doğan gazeteleri MYK toplantılarına muhbir sokuyordu. Bu muhbir Erol Çevikçe idi. Bazı MYK toplantılarında konuşulan konular sanki karar alınmış gibi Doğan gazetelerine uçuruluyordu. Bu dedikodular Doğan gazetelerinde manşetlere taşınıyordu. Örneğin ‘Baykal istifa etti’ haberleri çıktı. Ancak, Baykal o haberlerin yapıldığı tarihten 6 ay sonra istifa etti.
- Önder Sav’ı Deniz Baykal’la karşı karşıya getirdiler. Sav, bu gazla Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında saf tuttu. Daha sonra Doğan Grubu gazeteleri Sav’ı da harcayarak Kılıçdaroğlu’nu tek adam yaptı.
- Aydın Doğan her seçim döneminde kendine yakın isimleri CHP’de listelere sokturuyordu. Oktay Ekşi, Erdoğan Toprak, Aydın Ayaydın, Enis Berberoğlu, Doğan’ın kontenjanıyla milletvekili oldular. Aydın Doğan bu isimler sayesinde partide gücü olduğunu etrafa yaydı.
Bu yazdıklarım daha başlangıç. Yarın da Aydın Doğan ve adamlarının ne tür skandallara imza attıklarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. İnanın, okudukça Aydın Doğan’ın o mektubu yazdığına ne kadar pişman olduğunu anlayacaksınız.

<p> </p>

Sergen Yalçın'ın istifasına ret kararı

Uşak'ta dere yatağında patlamamış top mermisi bulundu

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (29 Kasım 2021)

Kuvvetli lodos hayatı olumsuz etkiliyor