• $17,9536
  • €18,2929
  • 1027.51
  • 2857.18
16 Ekim 2015 Cuma

Aydın Doğan bir mektup daha yazsana!

PKK terör ürgütü ve bileşenlerini ‘cici çocuk’ maskesine sokmaya çalışan Doğan Grubu’nun patronu Aydın Doğan’a bir çağrım var! Yazdıklarımız ve anlattıklarımız sonunda istemeyerek de olsa PKK’ya terör örgütü demeye başladınız. Ancak, aranızda patlak verenler var.

Bu tespiti yaptıktan sonra Aydın Doğan’a çağrım şu; aşağıdaki vereceğim örneklerden sonra, alışılageldiği gibi bir mektup daha yazmanızı talep ediyorum!

Çarşamba akşamı CNNTürk ekranlarında yayımlanan Ahmet Hakan’ın spikerliğini yaptığı ‘Tarafsız Bölge’ programında alenen PKK terör örgütünün propagandası yapıldı. Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi aynen şunları söyledi: PKK, terör örgütü değildir. PKK silahlı bir siyasi harekettir. Siyasal talepleri olan toplumda çok ciddi desteği olan bir siyasal harekettir”.

Ahmet Hakan, Elçi’nin bu sözlerini rahat bir şekilde dinledikten sonra, izleyicilerden gelen tepkiler üzerine yarımağız bir açıklama yapmak zorunda kaldı. Öyle, Hürriyet’in internet sitesinde iddia edildiği gibi ‘sert tepki’ falan göstermedi. Merak edenler videoyu izlesin.

Peki Aydın Doğan, şimdi ne yapacaksın?

Sahip olduğun televizyon ekranlarında terör örgütünün propagandası yapılırken, mektuplarında iddia ettiğin gibi milliyetçilik damarların rahatsız olmadı mı? Neden, programa müdahil olup, böyle bir propagandanın yapılmasına rıza göstermeyeceğini söylemedin? Daha önce kendinle ilgili iddialarla televizyon programlarına bağlanmışlığın var. 140’tan fazla şehidin kanı elinde olan bir örgütün meşrulaştırılma çabası Kelkitli bir insana yakışır mı?

KİMİ KATİL İLAN EDİYOR?

Daha bitmedi!

Bir diğer kalemşorun Ertuğrul Özkök de, Bild gazetesine yazdığı yazıda, hafta sonu Türkiye’de olacak Merkel’e hitaben ‘Türkiye’ye gelme’ çağrısı yaptı. Okumadıysan hatırlatayım, bak ne diyor Özkök: “Ziyaret 100’e yakın insanın öldüğü bombalı saldırıdan bir hafta sonra gerçekleşecek. Bu da Başbakan Merkel’i daha güç bir duruma sokacak. Çünkü herkes Almanya Başbakanı'nın sadece yardım istemek için mi buraya geldiğini soracak. Ya da Merkel barış eylemcilerinin ve Erdoğan karşıtlarının öldüğü olay yerine en azından bir çelenk mi koyacak?”

Buna ne diyeceksin Aydın Doğan? Özkök, ‘Erdoğan karşıtları öldü’ cümlesi ayrımcılığın dikâlâsı değil mi? Özkök, bu cümleyi kullanarak yarım aklınca birilerini ‘katil’ ilan etmiyor mu? Yaz Aydın Doğan bir mektup daha yaz!

<p>Ezgi Aşık soruyor meteoroloji uzmanı Ayhan Erdoğan cevaplıyor.</p>

Yağmurlu hava ne zaman yurdu terk edecek?

Balıkesir'de işlenip 37 ülkeye satılıyor

Depremin izleri su altında tüm gerçekliğiyle duruyor

Çamura bulanan İstanbul Boğazı havadan görüntülendi! Deniz suyu kahverengiye dönüştü