• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
8 Mart 2016 Salı

At izi it izine karıştı

‘Paralel örgüt’ün Pensilvanya’daki liderinin sesi olduğu su götürmez gerçek olan, 17-25 Aralık sivil darbe girişiminin mimarlarından Zaman gazetesine kayyum atanıyor, malum çevreler aynı hizaya geçerek tepki gösteriyor.

ABD, AB, Rusya, Yahudi lobisi, HDP, CHP ve Cumhuriyet gazetesinden aynı ses yükseliyor. Öncelikle; bu ittifakın oluşması, Zaman operasyonunun ne kadar doğru bir hamle olduğunun en önemli göstergesi sayılır.
Konunun bir de ayrı ayrı değerlendirilmesi gereken bir yönü var. Cumhuriyet gazetesinin bu işten neden rahatsız olduğunu anlarım; çünkü o da ‘paralel örgüt’ün kontrolünde. ABD, AB, Rusya, Yahudi lobisi ve HDP’yi de anlamak mümkün. Örgütle, İsrail arasındaki vazgeçilmez ilişkiyi anlatacak çok örnek var. ABD ve AB’nin, ota çiçeğe karşı, kendilerinde yaşananlara bakmadan, ‘endişeliyiz’ açıklamalarına alıştık diyebiliriz. HDP-PKK-paralel örgüt ittifakına artık şaşırmıyoruz bile.
Ancak, ayrı bir paragrafta değerlendirilmesi gereken anamuhalefet partisi CHP. Eski genel başkanı kaset komplosuna uğramış, savunduğunu iddia ettiği değerler için yıllarca mücadele veren ve şu anda kendi partilerinde milletvekili olan Mustafa Balbay’a kan kusturmuş bu örgüte verilen destek niye? Başta Gürsel Tekin olmak üzere CHP’liler seferber olmuş Ankara ve İstanbul’da ‘paralel örgüt’e destek eylemleri yapıyor.
Yahu bunlar sizi CHP olmaktan çıkardı, farkında değil misiniz? Bunlar partinizi yeniden dizayn etti, aklınız başınıza gelmedi mi?
Bir çift söz de Gürsel Tekin’e!
Senin bu tür operasyonlara alışık ve hazırlıklı olman gerekmiyor mu? Zira, 7 Haziran’dan önce, seçmenine en büyük vaadin, iktidar olursanız bizim gazetelere el koymaktı!

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

İşte kilo verdiren besinler! İşte listede yer alan yiyecekler...

Simpsonlar'ın kehanetleri şok etkisi yarattı! Koronanın bitiş tarihini verdi

Severek tüketiyoruz ama... Bu etkisini ilk kez duyacaksınız