• $13,4632
  • €15,2012
  • 798.59
  • 1945.07
22 Mart 2016 Salı

Arena’da neler yaşandı?

Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ertelenmesi büyük yankı uyandırdı haliyle. Bir gün önce İstanbul’da bomba patlamış, terör örgütleri başka hain hedefler peşindeydi.

Önceki gün derbinin oynanacağı Arena’da neler yaşandı araştırdım.
Tarihte hiçbir maçta bu kadar sıkı önlemler almamıştı polis. 1200 güvenlik görevlisi, 1600 polis vardı stat ve etrafında. Bomba uzmanları ve köpekler her yeri didik didik aradı. Her zaman iki güvenlik çemberinden geçerdi seyirciler, bu defa üç çember oluşturuldu. Daha sonra 1000 polis daha takviye edildi. Saat 17.55’te seyirciler stada alınmaya başlandı. 500-600 seyirci içeri girmişti. İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan da stattaydı. Müdürlerle önlemleri denetliyordu. Saatler 18.10’u gösterdiğinde Çalışkan’a bir telefon geldi. Gelen bilgiler önemli ve ürkütücüydü. Seyircinin alınmamasına karar verildi.
Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz ve İçişleri Müsteşarı Selami Altınok da hemen Ankara’dan İstanbul’a doğru hareket etti. Seyircisiz oynatma kararı başta Galatasaray olmak üzere her iki takımı da rahatsız etmişti ve “Oynamayalım o zaman” dediler. TFF’nin de kararıyla Türkiye’nin beklediği maç ertelendi.
Peki niye ertelendi?
İddialar vahim!
Aranan 3 DAEŞ’li var. Fotoğrafları basına dağıtıldı. Başka bir istihbari bilgi ise terör örgütünün bomba yüklü bir araçla stada saldırması. En ufak bir bilgi bile şu ortamda gözardı edilemezdi ve bu nedenle maç ertelendi.

Sosyal medya terör örgütü!

Türkiye dört bir yandan terör örgütlerinin saldırısı altında. Dışarıdan yönetildikleri çok açık olan (bakın; Brüksel’de kurulan PKK çadırı) PKK, DHKP-C, DAEŞ, ‘paralel örgüt’ ve alfabenin her harfi kullanılarak oluşturulan terör örgütleri Türkiye’yi yaşanmaz kılmak için her yöntemi deniyor.
Eli kanlı katillerin bu hedefine, köşelerinden destek veren de var, oturdukları yalılardan ‘ülke yaşanmaz hale geldi’ diyen de! Hatta siyasi parti kisvesi altında terör örgütü militanı gibi davranan milletvekillerine de sahibiz.
İşte tam böyle bir ortamda yeni bir terör örgütümüz daha oldu!
Sosyal medya terör örgütü ve bu örgütün militanları!
Yaşanan her acı olayın ardından bu militanlar, terör örgütlerinin hedefini güçlendirmek için derhal devreye giriyor. Bir yerlerde tetikte bekleyen hesaplar harekete geçiyor. ‘İstanbul’da 19 ayrı yere bomba yerleştirildi’, ‘İzmir’de canlı bomba alarmı’, ‘Sakarya’da güvenlik nedeniyle okullar kapatıldı’ ve buna benzer teweetler anında yayılıyor.
Korku ve yılgınlık yaratmak, insanları paranoyaya sevk etmek için her türlü yöntem deneniyor. Fotoğraflar, patlama anı ardı ardına servis ediliyor. Ve bütün bunlar yapılırken terör örgütlerini kınamak yerine devlet suçlanıyor.
Sosyal medyayı terörize etmek için oluşturulmuş hesaplarla birlikte kamuoyu tarafından yakından tanınan isimler de bu kampanyaya destek oluyor. Aralarında, sivil toplum örgütü liderleri, milletvekilleri, gazeteciler, akademisyenler bile var.
İnanın, sosyal medya militanları en az diğer teröristler kadar tehlikeli.

Ezgi Aşık soruyor, Gazeteci-Yaza <a href='https://twitter.com/idriskardas' role='link' style='font-s

Muhalefet neden Erdoğan'ı hedef alıyor?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar