İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.7189
  • 5.5073
  • 192.67
  • 94986

AP sözcüsü müsün Kılıçdaroğlu?

Lamı cimi yok, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, "Bağımsızlık benim karakterimdir" diyen Atatürk'ün partisi CHP, Kılıçdaroğlu'nun elinde artık Batı'nın 'müstemleke sözcülüğü'ne soyunmuştur...

Nereden mi çıkarıyorum? Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye'yle müzakerelerin durdurulmasına gerekçe gösterdiği raporla, Kılıçdaroğlu'nun sözde 'adalet' yürüyüşü sonrası açıkladığı 10 maddeyi yan yana koyunca ne dediğimi anlayacaksınız!

O metinlerdeki benzerliklerden bazılarını dikkatinize sunuyorum...

'TERÖR SUÇLULARINI BIRAKIN'

AP: Gözaltına alınan, tutuklanan ya da görevinden ihraç edilen bütün gazeteci, akademisyen, siyasetçi, kamu görevlisi, hakim-savcı serbest bırakılsın ve görevlerine iade edilsin, kapatılan okullar tekrar açılsın.

Kılıçdaroğlu: Sırf hükümete muhalif olduğu için görevlerinden alınan akademisyenler dönmeli, tutuklu milletvekilleri ve gazeteciler serbest bırakılmalı.

'TÜRKİYE ANAYASASI GAYRİMEŞRU'

AP: 16 Nisan halkoylaması Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’nın açıkladığı üzere gayrimeşrudur ve geçersizdir. “Bağımsız bir kurul” halkoylaması sürecini incelemelidir.

Kılıçdaroğlu: OHAL ortamında ve devlerin tüm imkanları seferber edilerek yapılan anayasa değişikliği gayrimeşrudur. Türkiye gayrimeşru bir anayasayla yönetilemez, yönetilmemelidir.

'FETULLAHÇI TERÖRLE MÜCADELE ETMEYİN'

AP: Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), OHAL sonrası kendisine gelen mağdur başvurularını hızla sonuca bağlasın. AP, üye ülkelerinin Türkiye’de OHAL mağduru olan vatandaşların iltica sürecini hızlandırma yönündeki faaliyetlerini selamlar.”

Kılıçdaroğlu: İktidar tarafından 20 Temmuz’da getirilen OHAL ile biz buna sivil darbe diyoruz yasama yürütme ve yargı tek elde toplanmıştır. OHAL bir an önce kaldırılmalıdır. OHAL mağdurlarının yargıya erişim ve sosyal güvenlik haklarını kısıtlayan tüm uygulamalara son verilmelidir.

'SINIRINIZDA KURULACAK PKK DEVLETİNE SES ÇIKARMAYIN'

AP: Türkiye komşularının topraklarında sınır ötesi harekât yapmasın.

KIlıçdaroğlu: Saldırgan dış politika ülkemiz içindeki sorunları da kökleştirmiştir. Türkiye coğrafyasındaki tüm halklara kardeşçe yaklaşan adilane bir dış politikaya dönüş yapmalıdır.

Ara başlıklarda yorumladığım gibi, aslında talepleri bunlardır... Ve ne yazık ki, emperyalist merkezlerin talepleri, artık kendilerine solcu diyenlerinkiyle örtüşmektedir! Bugün bize lazım olan ise bu hayasız akına karşı milli düşünüp, milli tavır almaktır...

Muharrem İnce´nin Demirtaş çarkı 'Yok artık' dedirtti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Ek ödemeye yüzde 100 zam

WhatsApp'ta yeni özellik kullanıma sunuldu: Görüntülü grup konuşması dönemi

En Çok Okunanlar