• $12,5945
  • €14,2207
  • 728.03
  • 1782.18
1 Nisan 2017 Cumartesi

Amerika’yı kim yönetiyor?

Eskiden ABD’li önemli bir ismin Türkiye ziyaretinin ardından ‘rüzgar gibi geçti’ başlıkları atılırdı. Önceki gün bu ülkenin en önemli makamlarından birini temsil eden Dışişleri Bakanı Tillerson buradaydı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile görüştü. Bu görüşmelerin tamamında, belki biraz ağır olacak ama azar işitti! PYD’ye verdikleri destekten tutun da, FETÖ’ye, Halkbank skandalından, ABD Konsolosluğu'nun Adil Öksüz’ü aramasına kadar her konuda neredeyse eleştiri yağmuruna tutuldu. Tillerson, bu eleştirilerin hiçbirine cevap veremeden çantasını alıp gitti!

ABD’li dışişleri bakanının öyle bir görüntüsü vardı ki, sanki hiçbir şeyden haberi yok gibiydi. Suriye nedir, nerededir, FETÖ kimdir bilmiyordu sanki.

Tillerson’ın bu hali şunu çok açık bir şekilde ortaya koydu; şu anda ABD’yi Trump yönetmiyor. Yıllardır ABD yönetiminde böyle bir Başkan görülmemiştir. ABD’deki üst akıl, ülke yönetimini Trump’a teslim etmemekte kararlı görünüyor. Durum böyle olunca, Türkiye açısından hayati öneme sahip konularda da somut adım atılamıyor. Daha önceki Obama ve Clinton yönetiminin etkisi çok net bir şekilde sürüyor.

Halk Bankası genel müdür yardımcısının ABD’de tutuklanması bunun kanıtı değil mi? FETÖ destekli Clinton’ın FBI ve yargı içindeki ekibinin operasyonu olduğu çok açık olan bu skandalda bile Trump yönetimi etkisiz kalıyor.

Adil Öksüz ABD Konsolosluğu'ndan çıkabilir!

Türk makamlarının 15 Temmuz'dan beri her yerde aradığı Adil Öksüz’ün 21 Temmuz'da ABD Konsolosluğu'ndan arandığını öğrenince akıl tutulması yaşadık resmen. Öksüz’ün vizesinin iptal edildiğini söylemek için aradıklarını, bunun normal bir prosedür olduğunu söylediler. Konuştukça çamura saplandılar.

Böyle kilit bir isme nasıl bu kadar kolay ulaşmışlardı? Dünyada vizesini iptal ettikleri herkesi tek tek arıyorlar mıydı? Adil Öksüz’ü arayarak ‘aman dikkat et, her yerde aranıyorsun’ mesajı mı vermişlerdi?

Bu tür soruları çoğaltmak mümkün…

Bu gelişmeyle şunu net bir şekilde gördük;

15 Temmuz işgal girişiminin arkasındaki güçler Almanya ve ABD…

İnanın, Adil Öksüz ABD konsolosluğu'ndan çıkarsa hiç şaşırmam!

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle seyirci tarafından tanınıp benimsenen Mekin Sezer, iki

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 3: Mekin Sezer

Kedi ile köpeğin şaşırtan dostluğu

Omicron varyantının semptomları açıklandı

Zor şartlarda mangal kömürü üretip ailelerinin geçimlerini sağlıyorlar