• $9,6189
  • €11,194
  • 554.766
  • 1469.91
11 Ağustos 2015 Salı

Amaç hasıl oldu, haydi koalisyona!

Şırnak'ta 1, Silopi’de 4, Sultanbeyli’de 1 şehit. Dünkü terör eylemlerinin acı bilançosu bu. Terör örgütleri elbirliği etmişçesine eylemlerini burnumuzun dibine kadar getirdiler. HDP’li yöneticilerin son dönemde dalga geçer gibi yaptıkları ‘eller tetikten çekilsin’ çağrılarından saatler sonra PKK terör örgütü kan dökmeye devam etti. Yine HDP’lilerin eylemleri nedeniyle teşekkür ettikleri DHKP-C terör örgütü militanları da harekete geçti.
Ülkenin istikrarını ve günlük yaşamı kaosa sürüklemeyi hedeflediği çok açık olan eylemler için seçilen gün ise oldukça manidar. Olası bir koalisyon ortaklığı için Başbakan Davutoğlu ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bir araya geleceği gün düğmeye basılması tesadüf olabilir mi?
Verilmek istenen mesaj çok net; ‘Bırakın şu erken seçim teranelerini, ülke elden gidiyor. Hükümetsizlik nedeniyle terör örgütleri azdı. Bir an önce koalisyon hükümeti kurulmalı ve bu belirsizlik ortadan kalkmalı.”
Bu yaşananları böyle okuduğum için beni eleştirecek olanlar, MHP lideri Bahçeli ve HDP’li Ertuğrul Kürkçü’nün şu açıklamalarına ne diyecekler acaba?

MHP-HDP'DE NE DEĞİŞTİ?

7 Haziran gecesinden itibaren her ortamda ‘erken seçim’ diye haykıran Bahçeli dün şunları söylüyor: “Ülkedeki şartlar oldukça ağırlaştı ve gelişmeler vahim bir sınıra dayandı. Artık erken seçim ikinci planda. AKP ile CHP genel başkanlarının daha fazla zaman kaybına izin vermeden koalisyon zemininde bir araya gelmek için fedakârlık göstermeleri ülkemiz için hayati önemdedir.”
Bugün yaşananların belki de en önemli aktörü HDP de ağız değiştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ‘erken seçim’ istemekle suçlayan HDP’nin ağır toplarından Ertuğrul Kürkçü de çark etmiş görünüyor: “Erken seçime gidelim ama bu kadar savaşa kıyamete rağmen çok açık görünüyor ki AKP erken seçime de gidecek durumda değildir. HDP bu seçimde de AKP’ye ihtiyacı olan iskemleleri boşaltmayacaktır. Oyumuzu yüzde 15’e, yüzde 18’e çıkaracağız.”
İşte; amaç hasıl oldu, kurtuluş reçetesini sadece koalisyonlarda görenlerin ekmeğine yağ sürüldü.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Yıkamaya getirdiği halı servet değerinde çıktı

Mega lüks yat ''Lady Gulya'' Marmaris'te

Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırıldı! Restorasyon çalışması sırasında şans eseri bulundu