• $9,2665
  • €10,7605
  • 525.344
  • 1412.26
5 Mayıs 2017 Cuma

AKŞAM CHP'ye el koydu!

16 Nisan referandumu sonrası CHP yönetiminde baş gösteren 'hırçınlığı', açıkçası, sadece 8. seçim yenilgisine bağlamıştım. Milletin iradesini hiçe sayan açıklamalar, YSK, Danıştay, AYM, AİHM kapılarında beyhude çabalar, gençlik kolları üzerinden sokağa yönelik mesajlar meğer sadece sandık sonuçlarıyla ilgili değilmiş...

Arkadaşımız Ercan Öztürk'ün imzasıyla AKŞAM'da yayımlanan Fikri Sağlar röportajı, bu konular için adeta bir turnusol kağıdı oldu.

PM'deki oturumda Türkiye'nin 100 yıllık partisinin içine düştüğü durumu ve duyduğu rahatsızlığı tane tane anlatan, yazdığı gazetenin sütunlarında bunları kaleme döken Sağlar'ın AKŞAM'a konuşması, CHP içindeki 'faşizan' kafayı bir kez daha hortlattı!
Zira, önce Sağlar'ın 'Asıl tek adam o' diyerek eleştirdiği Kılıçdaroğlu kürsüye çıkıp, "Kapının önüne koyarım" tehdidi savurdu, ardından Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "AKŞAM'a demeç vermesini anlayabilmiş değilim, o gazete üzerinden CHP'nin tartışılmasını doğru bulmuyorum" sözleriyle asıl rahatsızlığı itiraf etti.

Evet, anlıyoruz ki disipline
sevkedilen Sağlar'ın 'büyük suçu' AKŞAM Gazetesi'ne konuşmakmış! Aksi olsaydı PM'deki konuşmasından hemen sonra bu süreç başlatılırdı.

Eee, ne oldu peki sizin basın özgürlüğü yaygaralarınıza?

Yalan mı yazmışız? Demeci mi
çarpıtmışız?
Söylemediği bir
sözü manşete
mi çıkarmışız?

O SÖZÜ UNUTMADIK

Ne yani, sizin 'teveccühünüze mazhar' olmak için illa FETÖ'cü mü olmamız gerekiyor? FETÖ'cü gazete-TV'lerin önünde "Basın özgürlüğü" masallarıylla yatıp kalktığınız günler dün gibi aklımızda!

Ya da üst akla selam çakan 'Devlet düşmanı, millet düşmanı' manşetler mi atmalıyız?
Elbette sizden fazlasını beklemiyoruz...

7 Haziran seçimleri öncesi "İktidara gelirsek AKŞAM'a el koyacağız" vaadinizi unutmadık! Aradan 2 yıl geçti, siz AKŞAM'a el koyamadınız ama biz CHP'ye el koyduk ve Atatürk'ün partisinde yaşanan rahatsızlığın sesi olduk...

Ok yaydan çıktı!

Her sıkıştığınızda dilinize doladığınız 'Hükümet medyası', 'Havuz gazetesi' saçmalıklarınızla hem parti içindeki rahatsızlıkların üzerini örtmeyi, hem de AKŞAM'ın gazeteciliğine gölge düşürmeyi başaramayacaksınız!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Dünyanın en değerli 100 markası belli oldu!

Temizlik işçileri greve gitti sokaklar çöp yığınları ile doldu

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı