• $9,4513
  • €10,9781
  • 547.661
  • 1506.79
21 Kasım 2014 Cuma

Afrika’da büyük hedefler

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye ve Cezayir olarak Afrika kıtasında çok büyük işler başarabileceğimize inanıyorum. Ticaret hacmini 10 milyar dolara çıkaracağız.

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, başkentin ‘eski şehir’ olarak bilinen dünya kültür mirası listesindeki ‘Kasaba’ bölgesinde bulunan Keçiova Camii’ni gezdi. Barbaros Hayrettin Paşa tarafından 1520’de inşa ettirilen camiyi gezen Erdoğan, yetkililerden TİKA’nın yürüttüğü restorasyon çalışmasıyla ilgili bilgi aldı. Erdoğan, camiden ayrılırken basın mensuplarına Cezayir ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülaziz Buteflika başta olmak üzere yaptığı görüşmelerde Türkiye ile Cezayir arasındaki ilişkilerin değerlendirildiğini söyledi.
Görüşmeleri sırasında Buteflika’nın, ülke içindeki ve bölgedeki hedeflerini siyasette bir duayen olarak kendilerine aktardığını dile getiren Erdoğan, “Türkiye ve Cezayir olarak Afrika kıtasında çok büyük işler başarabileceğimize inanıyorum. Aramızdaki ticaret hacmi şu anda 4,5 milyar dolar. Bunu çok kısa zamanda 10 milyar dolara çıkarabiliriz.

500 YILLIK İLİŞKİ

Askeri, siyasi, ekonomik, ticari ve kültürel alanlarda işbirliklerimizi geliştirebiliriz. Bizim 500 yıla dayanan bir birlikteliğimiz var. 2016, 500. yılı kutlayacağımız bir yıl olacak” diye konuştu. Erdoğan, Cezayir’deki resmi ziyaretini tamamlayarak, ‘’2. Türkiye-Afrika Ortaklık Zirvesi’’ne katılmak üzere Ekvator Ginesi’ne gitti.

<p>Onlar Türkiye'nin Vurcu İHA'sı. Mehmetçiğin  kötü gün dostu. Yerli ve milli İHA sistemi Kargu.</p

Kargu Vurucu İHA'lar Teşkilat dizisinde marifetlerini sergiledi

Mersin Uluslararası Limanı'nda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi

Hayvancılıktan sağladıkları gelirle 35 ülke gezdiler

Japonya'da Prenses Mako ile Komuro Kei evlendi