• $18,1104
  • €18,2207
  • 1019.17
  • 3014.77
27 Ekim 2015 Salı

‘Abla’lar Ankara’da toplanıyor

1 Kasım seçimlerine günler kala ‘paralel örgüt’ çalışmalarını hızlandırdı. Her ne kadar bütün örgüt şeması devletin ilgili kurumlarının önünde olsa da boş durmayacaklarını, aman dilemeyeceklerini bu köşede defalarca yazdım. Örgütün ‘ablaları, abileri’ yine otellerde, evlerde bir araya gelip ‘Erdoğan’ı nasıl yıkarız'ın hesapları içinde.

İşte onlardan biri.
Halen firarda olan 25 Aralık darbe operasyonunun mimarı dönemin Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun ile polis İsmail Meydan arasındaki konuşmalarda paralel örgütün ‘ablaları’nın son toplantısı şöyle anlatılıyor:
Yer: Ankara, havaalanının yanındaki büyük bir otel.
İsmail Meydan: Şeyden bi gelişme var mı o işlerden?
Hamza Tosun: Hiç bi gelişme yok hacım.
İsmail Meydan: Hâlâ dosyalara yattı yatıylar ha.
Hamza Tosun: Yatıyolar onların üstüne bakalım nolacak hayırlısı bakacaz.
İsmail Meydan: Ben sana bir şey söyleyim mi?
Hamza Tosun: Sizler nasılsınız söyle hacım?
İsmail Meydan: Onu onu oraya nasıl getirdi bizim şey adımız bizim adımız onu o inşallah ordan yıkacak.
Hamza Tosun: İnşallah inşallah.
İsmail Meydan: He bu cumartesi pazar günü Ankara’da hanımlar komisyon toplantısı vardı o şeyin havaalanının yanındaki o büyük otelin.
Hamza Tosun: Hı hı.
İsmail Meydan: Oraya sığmamışlar o kadar hocanın zamanındaki gibi aynı heyecan aynı ... devam ediyor inşallah, inşallah onun sonu gelecek dur bakalım.
Hamza Tosun: Hayırlısı hayırlısı hayırlısı inşallah Rabbim hayırlısını versin.

Kim bu organizatör?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz gün yaptığı konuşmada satır arasında kalan çok önemli bir bilgi var. Erdoğan diyor ki; “Her gün askerimize, polisimize kahpece kurşun sıkıyorlar, ertesi gün bakıyorsunuz, PKK medyası, Pensilvanya medyası, Doğan medyası, diğerleri ve maalesef siyasi partiler, çıkıp utanmadan, ‘Bunu saray yaptı, devlet yaptı’ diyebiliyor. Aynı dili kullanıyorlar. İstanbul’un bir yerinde bu yapılar bir araya geliyor ve Amerika’dan gelen bir kampanya organizatörü bunlarla beraber bir araya oturup onlara istikamet veriyor.”
Bu açıklamayı bu ülkenin tepesindeki isim yapıyor. Ben, bu açıklamayı bir ihbar olarak kabul ediyorum. Ancak, benim bu kabulümün hiçbir anlamı yok. İstanbul emniyeti ve yargısının derhal harekete geçip bu organizasyonun mimarlarını ortaya çıkarması gerekir. Çünkü, bu organizasyonun legal bir yanının olmadığı açıkça ortada.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi