• $8,6601
  • €10,1439
  • 491.929
  • 1407.46
2 Mayıs 2014 Cuma

ABD’li ajanın kimliğini açıklıyorum

BU YAZIYI SPİKERDEN DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Geçtiğimiz günlerde Suriye sınırında çok ilginç bir olay yaşandı. Gerek medya gerekse kamuoyu tarafından çok tartışılmayan olay üzerinde aslına bakarsanız kafa yormak gerekiyor.
Önce yaşananları hatırlayalım.
“Genelkurmay Başkanlığı, Hatay ‘ın Altınözü İlçesi’nde nehirden salla Türkiye’ye geçmeye çalışan 3 kişinin yakalandığını, bunlardan birinin ABD’li gazeteci olduğunu açıkladı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: Kara Kuvvetleri 2’nci Hudut Alay Komutanlığı (Narlıca/Hatay) Hacıpaşa Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk sahasında, Mobil Yol Kontrol Unsuru (MYKU) tarafından Suriye’den Türkiye’ye üç kişilik grubun nehirden salla geçmeye çalıştığı tespit edilmiştir. Söz konusu üç şahıs MYKU tarafından yakalanmış ve yapılan üst aramasında iki şahsın Suriye uyruklu, bir şahsın ise ABD’li gazeteci olduğu tespit edilmiştir. Salla Suriye’den Türkiye’ye geçmek isterken yakalanan ve adı açıklanmayan ABD’li gazeteci, jandarmadaki sorgusunun ardından Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’ne teslim edildi”.
ABD’li bir gazeteci salla Suriye’den Türkiye’ye geçmeye çalışırken yakalandı.
Peki kimdi bu gazeteci?
Gizli bir şekilde Türkiye’ye girmek isteyen bu gazeteci yoksa bir ABD ajanı mıydı?

KOMPLOYA SARILMIŞTI

Şimdi gelelim ‘Türkiye meraklısı’ bu gazetecinin kim olduğuna!
Suriye sınırında salda yakalanan ABD’li gazetecinin adı Roy Gutman. McClatchy haber ajansının Türkiye temsilcisi. İstanbul’da yaşayan, Pulitzer ödüllü bir gazeteci.
Başbakan Erdoğan’ın konuşma kayıtları yayınladığında tapenin orijinal olduğunu iddia etmiş, hatta ABD’li bir şirkete kayıtları inceleterek gerçek olduğu kanaatine varmıştı. Gutman ayrıca, Suriye’deki kimyasal silahlar konusunda da çeşitli yazılar kaleme almıştı.
Suriye’ye neden gittiği, gizli yollarla Türkiye’ye neden girmek istediği konusu şu anda araştırılıyor.
Yaptığım araştırmalar sonucunda Roy Gutman’ın pek de muteber bir isim olmadığı ortaya çıktı. ABD ajanı olup olmadığı konusu üzerinde durmak gerektiğini düşünüyorum.

TİB belgeleri savcıya verdi

Ankara Gölbaşı Savcılığı, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndaki (TİB) hassas bilgilerin yabancı ülkelere aktarıldığına ilişkin casusluk soruşturması başlattı. Soruşturmanın başlamasında basında çıkan haberlerin etkisinin olduğu yazıldı, çizildi.
Evet, başta biz olmak üzere birçok gazeteci bu konuyla ilgili haber yaptı, yazı yazdı. Hatta daha da ilerisine giderek, bu köşeden Ankara Öveçler’de TİB’e paralel bir başka TİB oluşturulduğunu, yasadışı dinlemelerin burada yapıldığını yazdım.
Savcılık bu yazılanları da dikkate almıştır. Ancak, soruşturmanın kaynağı sadece bunlar değil.
Bir süre önce TİB’in yeni başkanının kurumda başlattığı inceleme tamamlandı. Bu inceleme sonucunda elde edilen bütün belge ve bilgiler raporlaştırılarak savcılığa iletildi.
Casusluk soruşturması da bu doğrultuda başlatıldı.

MUZ CUMHURİYETİ DEĞİL

Savcılığın soruşturma haberini, ‘Birkaç gazetede çıkan haberler nedeniyle savcılık soruşturma başlattı’ şeklinde küçümseyerek ve eleştirerek veren gazetelere duyurulur!
Bu ülke sizlerin hayal ettiği gibi içine başka bir devletin kurulacağı ve buna göz yumulacak muz cumhuriyeti değil.
Siz yıllarca istediğinizi yapacaksınız, bunların hesabı sorulmaya başladığında da tırnak göstereceksiniz!
Kimse kusura bakmasın, bunların hesabını tek tek vereceksiniz!

<p>Bayram değil seyran değil, Atina  Belediye Başkanı Kostas Bakoyanni İmamoğlu'nu neden bu kadar sı

Atina, İmamoğlu'nu kullandı mı?

Bodrum'un suyunu karşılayan Mumcular Barajı yüzde 10'luk seviyenin altına düştü

İETT tarihinin aynı hatta çalışan ilk şoför çifti

Van Gölü'nde binlerce yıllık mikrobiyalitler görüntülendi