• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
19 Aralık 2017 Salı

ABD’den FETÖ’ye özel ulak!

Türkiye’de gündem o kadar hızlı değişiyor ki! Bir yanda iftiralarla, yalan belgelerle, Atlantik ötesi kumpas davalarıyla oluşturulmak istenen suni gündemler, bir yanda Kudüs sorunu, Türkiye’yi doğrudan hedef alan bölge planları, FETÖ’yle mücadele gibi gündemin gerçek maddeleri...

Aslında bu yazıyı haftalar öncesi kaleme almayı planlamıştım. Ancak dediğim gibi o baş döndürücü gündem yüzünden bugüne kısmet oldu.

Şöyle ki;

FETÖ’yle mücadele konusunda oluşturulan özel ekip, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı eski Başkanı Mustafa Yeşil ile Kurumsal İletişim Direktörü Selim Özdemir arasındaki geçen ByLock yazışmalarını deşifre etti. 13 Ocak 2016 tarihli bir mesaj oldukça dikkat çekici.

Özdemir mesajında şu ifadeleri kullanıyor: “Abi biraz önce ABD konsolosluğu özel ulakla (ABD’li bir personelle) Cemal abiye Chuck imzalı hayırlı olsun mektubu gönderdi. Sizin dikkatinizi çekmek istediğim husus mektupta sizinle alakalı paragraftı; mealen: Sayın Yeşil’i vakfın başında bulunduğu süre zarfında göstermiş olduğu üstün gayretleriyle hatırlayacağız. Şimdi emekliyse veya başka sahada çalışmalarına devam ediyorsa sevgi ve saygılarımızı iletmenizi istiyoruz diye not düşmüşler. Bilginize arz etmek istedim. Saygılar.”

Selim Özdemir, FETÖ operasyonları kapsamında tutuklandı ve sorgulandı. Sorgusunda bu ‘ulak’ın kim olduğu kendisine soruldu, ancak cevap vermedi. Lakin bu ulak meselesi öyle anlatılıp geçilecek bir konu değil, cevaplanması gereken pek çok soru var!

Mesela;

ABD, FETÖ’cülerle neden ulak üzerinden haberleşiyor?

Konsolosluk Mustafa Yeşil’i hangi hizmetlerinden dolayı tebrik etme gereği duydu?

Konsolosluğun basın, siyaset, bürokrasi için ayrı ulakları mı var?

İmzalı mektubu getiren ulak şu an tutuklu olan Metin Topuz olabilir mi?

Bu sorular cevap bulduğunda ABD’yle FETÖ arasındaki ilişkiye dair yeni ipuçları elde etmiş olacağız, ama cevap bulacak mı göreceğiz!

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?