İstanbul
  °C
İl Seç

HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 4.5638
  • 5.3498
  • 190.24
  • 101.891

ABD ile üç nokta

Her ne kadar içerideki hazımsızları memnun etmese de belki son dönemdeki ABD ziyaretlerinin en verimlisiydi. “20 dakikalık görüşme”, “Trump, yüzünü bile dönmedi” gibi kara propagandalara, içimizdeki İrlandalılara kulak asmayın. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı görüşmesi iki ülke arasında yeni bir sayfanın açılmasına neden oldu. Obama döneminde, bir anlamda askıya alınan ilişkiler, yeni bir ivme kazandı diyebiliriz. Şunu çok açık gördük ki, Trump yönetimindeki ABD, birçok konuda, özellikle bölgemizdeki sorunlar karşısında Türkiye ile birlikte çalışacak. Önümüzdeki günlerde bu iddiamda ne kadar haklı olduğumu göreceksiniz. İki lider arasında istendiği anda görüşmeyi sağlayacak ‘güvenli hat’ oluşturulması konusunda mutabakata varılması bunun en önemli kanıtı değil mi?

Gelelim şu nokta konusuna!

Kimi aklıevvellerin, "Hani ABD ile ilişkilere nokta konacaktı” şeklindeki eleştirilerine, onların anlayacağı dilden cevap verelim…

- YPG ve PYD’den Türkiye’ye yönelik herhangi bir saldırı olursa, hiç kimseye sormadan angajman kurallarını uygularız. Kimseye sormadan, izin falan almadan vururuz.

- Terör örgütlerine içeride de, dışarıda da nefes aldırmayacağız. Bir kuşak oluşturulmasına müsaade etmeyeceğiz.

- Sözler yerine getirilmezse başımızın çaresine bakarız.

- Rakka’da YPG ile birlikte olursanız bu yaklaşımı benimsemeyiz. Kesinlikle sizlerle beraber olamayız. Rakka’da terör örgütüyle işbirliğinizi sağlıklı bulmuyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bütün bu cümleleri bizzat Trump’ın yüzüne söyledi. Bu açıklamalar bırakın noktayı, noktanın ağababasıdır. Türkiye, bölgede nasıl bir strateji izleyeceğini, bu cümlelerle dosta düşmana duyurmuştur.

Tamamen yerli ve milli olarak üretilen Elektromanyetik Fırlatma Sistemi ŞAHİ209´un saha testlerine b

Elektromanyetik Fırlatma Sistemi ŞAHİ209´un testlerine başlandı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

'Erciyes-2018 Tatbikatı' hava indirme operasyonuyla tamamlandı

Yapılandırma fırsatıyla borcunu peşin ödeyenlere büyük indirim

En Çok Okunanlar