• $9,4681
  • €11,0078
  • 548.666
  • 1506.75
3 Ocak 2015 Cumartesi

66 polis müdürü bölgeye gidiyor

“Cizre’de paralel devlet doksanların senaryosunu canlandırmaya çalıştı. Bölgedeki provokatif olaylarda paralel devletin parmağı var. Bu konuda elimizde belgeler var. Zamanı gelince açıklayacağız.” Bu sözler, Demokratik Toplum Kongresi Eş Başkanı Hatip Dicle’ye ait.
Dicle, bu sözleri Cizre’de yaşanan ve 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylardan sonra yaptı. Çözüm sürecinden rahatsız olan çevreler Cizre’de, HÜDA-Par’lıların evlerine saldırırken, güvenlik birimlerinin olaylara geç müdahale ettiği iddia edilmiş ve Cizre Emniyet Müdürü görevden alınmıştı.
İşte bu olayların ardından, Cizre’de ‘paralel örgüt’ün etkileri tartışılırken, Hatip Dicle, kan donduran bu açıklamaları yapmıştı.

ÇÖZÜM KARŞITI HABERLER

Aynı iddialar, 6-7 Ekim’de Kobani’yi bahane ederek yapılan gösterilerde de yüzünü göstermişti. Olaylarda 40’tan fazla insan hayatını kaybetmişti. Bu olaylarda güvenlik birimlerinin zaafiyeti gözden kaçmamıştı.
Son olarak da Van’da, TOMA’yı göstericilerin üzerine sürdüren biri komiser 2 polis memuru açığa alınmıştı.
Bu ve buna benzer olayları çoğaltmak mümkün. Türkiye’nin önündeki en büyük hedeflerden biri olan ‘çözüm süreci’ karşısında ‘paralel örgüt’ün tavrı herkesçe malum. Bu örgütün medya organlarında her gün çözüm sürecine karşı haberleri okumak mümkün.
Ardı ardına bölgede çözüm sürecine yönelik provokatif eylemleri ve güvenlik zafını değerlendiren Ankara, harekete geçti. Emniyet Genel Müdürlüğü, bölgeye çok deneyimle 66 polis müdürü gönderme kararı aldı. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bununla ilgili çok özel bir toplantı yapıldı.
Terör ve toplumsal olaylar konusunda deneyimli 3’üncü ve 4’üncü sınıf emniyet müdürleri büyük bir hassasiyetle seçildi. ‘Paralel örgüt’le bağları olup olmadığı titizlikle incelendi. Müdürlere bölgedeki hassasiyetler anlatıldı. Müdürler önümüzdeki günlerde görev yerlerinde olacak.

<p>Evi alev alev yandı. Tabloları küle döndü. O, gözyaşları içinde basın açıklaması yaptı.</p><p>Ola

Çevreci ressamın evi yandı

WhatsApp 1 Kasım'dan itibaren bu telefonlarda desteklenmeyecek

Mersin Uluslararası Limanı'nda 60 kilo 950 gram kokain ele geçirildi

Hayvancılıktan sağladıkları gelirle 35 ülke gezdiler