• $9,2834
  • €10,7585
  • 526.934
  • 1409.56
8 Ağustos 2014 Cuma

40 bin liralık alışveriş yapan savcı kim?

Türkiye Cumhuriyeti’ni ne hale getirmeye çalışıyorlar!

Görevleri adalet dağıtmak olan savcılar, işi gücü bırakıp hükümete karşı taarruza geçiyor.
Gerçekler tüm çıplaklığıyla ortadayken, arka arkaya itiraflar yağmaya başlarken, bir savcı kalkıp Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında suç duyurusunda bulunuyor. Daha önce korsan bildiri okuyan savcıdan sonra, şimdi de 17 ve 25 Aralık operasyonlarının baş aktörlerinden Zekeriya Öz karşımıza bu skandalla çıktı.
Bu savcı elini kolunu sallaya sallaya gelip suç duyurusunda bulunuyor, adliye çıkışında ağzına geldiği gibi tehditler savuruyor ve öylece çıkıp gidiyor. Devletin içerisinde görev yapan bu savcının imza attığı skandallara kimse dur demiyor.
Böyle bir tablo karşısında harekete geçmesi gereken Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Öz ve ona benzer savcıları sadece seyretmekle yetiniyor. Yapılan operasyonlar sonrası istediği gibi tweetler atıyor, ortaya konan belgeleri aşağılıyor; bırakın aşağılamayı, Türkiye Cumhuriyeti’nin gerçek hakim, savcı ve emniyet mensuplarını tehdit edercesine konuşuyor, HSYK da bunları görmezden geliyor.
Önümüzdeki günlerde yapılacak seçimlere odaklanan HSYK’nın bazı üyelerinin defansıyla Öz ve onun gibiler ülke içinde yargı vesayeti oluşturmaya çalışıyor.

İŞADAMI ÖDEDİ

Hukuk devleti ilkeleri içersinde gerekli soruşturmalar tamamlandıktan sonra bu yapılanların hesabının sorulacağını yetkililerin açıklamalarından anlıyoruz.
Bütün bunlar yaşanırken, paralel örgütün savcılarıyla ilgili iddiaların da ardı arkası kesilmiyor. Yine bu savcılardan birinin, İstanbul Nişantaşı’ndaki bir mağazadan yüklü miktarda alışveriş yaptığını öğrendim. Çok pahalı markaların yer aldığı mağazadan 40 bin liralık alışveriş yapan bu savcı faturayı ödemiyor. Yargı mensuplarının aldıkları maaşı gözönünde bulundurursak, bu faturayı ödemesi de zaten mümkün görünmüyor. Söz konusu savcı, bu faturayı ünlü bir işadamına ödetiyor.
Kapalı kapılar ardında yapılan bu tür işbirlikleri, bugün ya da yarın mutlaka ortaya çıkacak. Hem bu savcılar, hem de bunlarla ortaklık yapan işadamları tek tek deşifre olacak.

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi