• $9,4303
  • €10,9784
  • 546.748
  • 1510.16
18 Ekim 2014 Cumartesi

300 tutuklama, 1800 ihraç

Öncelikle geçtiğimiz hafta sonu yapılan Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçim sonuçlarının kısa bir analizini yapalım.
17 ve 25 Aralık sivil darbe girişimlerinin ardından yaşadığımız olaylar nedeniyle sadece yargı çevresi için değil, bütün Türkiye’yi çok yakından ilgilendiriyor HSYK üye seçimi. 14 bin hakim ve savcı, Türkiye Cumhuriyeti yargısının geleceğini belirlemek için sandık başına gitti. Yargı, ya ‘paralel örgüt’ denen ceberrut bir yapının kontrolünde kalacaktı ya da bağımsız, olması gerektiği gibi tarafsız bir yapıya bürünecekti. Allahtan aklı selim galip geldi ve yargı, Pensilvanya liderliğindeki ‘paralel örgüt’ün elinde kalmadı.
Peki bu çok mu kolay oldu? Tabii ki hayır!

AK SAÇLI FAKTÖRÜ

Sandık başına giden hakim ve savcılardan 4 bin 500’ü ‘paralel örgüt’ün adaylarına oy verdi. Bunlar daha çok 3-5 yıllık yargı mensubu. Yaşları 25 ile 35 arasında değişen, çoğu taşraya atanan bu yargı mensupları, tercihlerini ‘paralel örgüt’ten yana kullandı. Çok örgütlü bir şekilde, önceden hazırlanan plan dahilinde oylar kullanıldı. İstanbul sonuçları açıklanmadan önce, ‘paralel örgüt’ adayları açık ara farkla öndeydi. Tablo, İstanbul sonuçları açıklandıktan sonra değişti. Özellikle 40 yaş üzeri ‘ak saçlı’ hakim ve savcılar, kullandıkları oylarla yargıyı ‘paralel örgüt’ün elinden kurtardı. Bir anlamda, örgütün taşradaki planı harfi harfine uygulamaya geçti. Ancak, o güne kadar şantaj ve tehditle sindirilmiş yargı mensupları hesap edilemedi.
Seçimlerin üstünden 1 hafta geçmesine rağmen ‘nereden çıktı bu analiz?’ diyenler olabilir. Şimdi sıkı durun!
HSYK seçimlerine neden döndüğümü şimdi anlayacaksınız!

HEDEFTEKİ 2 BİN 100 KİŞİ

‘Paralel örgüt’, seçim sonucunda HSYK’yı ele geçirmesi durumunda neler yapılacağını bile planlamıştı. İlk iş olarak, kendilerinden olmayan yargı mensuplarından 300’ünü tutuklayacak, 1800’ünü de ihraç edeceklerdi.
Evet, yanlış okumadınız!
2 bin 100 yargı mensubuyla ilgili kararı almışlardı.
Kimdi bunlar?
Sivil darbe girişimlerinin deşifre olmasıyla birlikte örgütten hesap sormaya başlayan hakim ve savcılar!
Allah, Türkiye’yi bu örgütün şerrinden korusun! Ne yapılırsa yapılsın durmadılar, durmayacaklar!

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Geçen hafta ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın çevrim içi olar

Facebook ismini değiştiriyor mu? | TeknoZone #6

Dev timsah ve köpek balığı karşı karşıya gelirse...

Tam 4 bin 250 yıllık! Anadolu'dan kaçırıldı, Londra'dan Türkiye'ye iade edildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Azerbaycan'a geldi