• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
31 Ocak 2011 Pazartesi

Yaşasın yeni kral

Andy Murray'i çok rahat geçen Djokovic, 2. Grand Slam kupasına uzandı

Son 6 yılda, Federer veya Nadal'ın yer almadığı 2. final olan maçta Sırp raket kusursuz oynadı.Murray ise, 75 yıllık hasreti yine dindiremedi

Turnuvadan önce Murray'e sorsalardı, 'Finalde kimi istersin?' diye; mutlaka 'Djokovic' derdi.  2008 Cincinati ve 2009 Miami final randevularından galip çıkan hep Britanyalı raket olmuştu. Son yıllar hep onun lehine gelişti, düne kadar. Her iki sporcunun formu ve mental şartları göz önüne alındığında ibre Djokovic lehineydi ama Murray de Britanya'nın 75 yıllık Grand Slam şampiyonluğu hasretine son verebilir diye bekleniyordu.

AKILLI AMA GÜÇLÜ DEĞİL
Denk geçen ilk seti Sırp raket kazanırken ikinci sette Murray oyuna asılacak ve zevkli bir final izleyeceğiz diye bekleyenler çok yanıldı. Kırılan servisiyle bir anda 3-0 geriye düşen İskoç'un yüzünde tedirginlik bulutları dolaşıyordu.
Murray çok zeki bir oyuncu. Oyunu iyi okuması ve rakibine göre taktikler geliştirmesi gücüne güç katıyor. Fakat mental yönden aynı şeyleri söylemek zor. Bana göre 2. setin ortalarında Murray maçın sonunu gördü. 59 dakikalık ilk sete karşılık 40 dakikalık 2. set zaten bu demekti ve 6-2 sona erdi.

SERVİS KIRARAK BAŞLADI
Djokovic hatasız oynuyor, her topu çıkarıyordu. Fakat Murray son seti bırakmaya niyetli değildi ve hemen açılış oyununda servis kırıp öne geçiyordu. Fakat avantajı kullandırmadı Nole ve cevap verdi, tabii ardından da bir kırılan servis ve Sırp raket 3-1 öndeydi. Zaten bundan sonra Murray ne yaparsa yapsın toparlamak mümkün değildi:  6-4, 6-2 ve 6-3...
BRİTANYA'NIN hayalleri başka bahara kaldı, Murray'in de tabii. Ivan Lendl ve Kim Clijsters da ilk Grand Slam zaferinden önce 3 final oynamıştı. Murray'in de başka şansları olacak.

Bu ödülü 'güzel' ülkeme adıyorum
SIRP raketin maçtan sonra yaptığı konuşma Cannes'da ödül alan N.Bilge Ceylan'ınkiyle neredeyse aynıydı: 'Bu ödülü zor zamanlar geçiren ülkeme ve halkıma adıyorum. Her gün onların mutluluğu için çabalıyorum.'

4 milyon  kazandı
TENİSE 4  yaşında başlayan  Novak'ın profesyonel kayakçı olan babası oğlunun da kayakçı ya da futbolcu olmasını istiyordu. Djokovic, dünkü zaferle, 4 milyon dolar ödül kazandı.

Şimdi Aussie oldum!
kariyerinin ilk Avustralya Açık kupasıyla poz veren Clijsters, 'Bana layık görülen Avustralyalı lakabını şimdi hak ettim' dedi.

Ana'sı yine oradaydı
Djokovic'e, en büyük desteği yine vatandaşı, yakın arkadaşı ve meslektaşı olan Ana Ivanovic verdi. Sırp raket de maçtan sonra, 'Bu bireysel bir spor gibi görünebilir ancak arka planda inanılmaz bir ekip ruhu var' dedi.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti

İşte kilo verdiren besinler! İşte listede yer alan yiyecekler...

Simpsonlar'ın kehanetleri şok etkisi yarattı! Koronanın bitiş tarihini verdi