• $13,4111
  • €15,1577
  • 792.321
  • 1925.84
29 Ağustos 2011 Pazartesi

Tenis aşkı...

2011 yılı son turnuvası US OPEN, 130 yıldır bir kez daha dünya tenis kamuoyunun tek konusu olacak. Sıradan bir tenis olayı değil bu. 700 bin kişinin canlı, milyarların ekran başında veya internetten izleyeceği, sadece elemelerinde 1 milyon dolar olmak üzere toplam 23 milyon dolar ödül dağıtılan dev bir endüstriden bahsediyoruz. Son şampiyon Nadal unvanını koruyabilecek mi yoksa 2010 finalisti Djokoviç bu defa başaracak mı? Eh Federer de rekortmen sayılır 5 şampiyonlukla belki 2 yıl aradan sonra zafer onun olabilir. 2010 şampiyonu Clijsters sakatlığından dolayı çekildi. Wozniacki Grand Slam kazanmayan 1 numara eleştirisinden kurtulacak mı? Eski şampiyon Sharapova formda tabii bu yılın Roland Garros şampiyonu Na Li de öyle. Belki de genç bir isim, neden olmasın?
Cevapları çok yakında...
Peki Türk sporcuları ne yapıyor bu tenis şöleninde?
Erkeklerde Marsel İlhan, kadınlarda Çağla Büyükakçay eleme oynuyor ve ilk turu da geçtiler. Siz bu satırları okurken umarım bir tur daha geçmişlerdir.
Çift kadınlarda İpek Şenoğlu ve Başak Eraydın korta çıkacaklar.

YILDIZ ADAYI BAŞAK
Başak'tan bahsederken canımı sıkan konuyu da açmam lazım. Başak bu yıl Wimbledon gençler serisini de oynama hakkı elde etmesine rağmen İngiltere vizesi yüzünden kaçırdı. Başak ülkesini temsil ediyor. Fakat bu masraflı seyahat için kendi imkanlarını kullanmak zorunda. Tenis Federasyonu Türk sporcularının uluslararası alanda 18 yaş altı gençler turnuvaları oynamasına pek sıcak bakmıyor olacak ki Başak Eraydın ile ilgilenmiyor. O da kendi imkanlarıyla bir Türk olarak Us Open kortlarına adını yazdırmaya gidiyor pazartesi günü. Genç tenisçiler için bir Grand Slam kortuna çıkmak zirvedir. Bunu ilk başaran Melis Sezer olmuştu ve şimdi sıra Başak Eraydın'da.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor

Bu besinleri birlikte tüketirken dikkat!! Zararını bir bilseniz....