• $8,0745
  • €9,6788
  • 461.514
  • 1408.14
02 Haziran 2011 Perşembe

Sürprizi bol Paris

Mete Yaylalı
Mete Yaylalı
YAZARIN SAYFASI

Roland Garros'da kadınlarda favoriler ilk turdan elenmeye başlarken erkeklerde İspanyollar 4. turda bavullarını topladı

Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda bugüne kadar çeyrek final göremeyen Sharapova şeytanın bacağını kırarak yarı final vizesini kaptı. Eski bir numara, başarılı bir performans gösteren Çinli Na Li ile eşleşti

Roland Garros heyecanında sona yaklaşılıyor. Erkeklerde dünya sıralamasının ilk 5'i Nadal, Djokovic, Federer, Murray ve Soderling çeyrek final vizesini aldı. Sempatik Fransız Monfils 2009'dan sonra ilk defa son sekize kalırken Federer gibi zorlu bir rakibe çarpınca yarı finali göremedi.  4. turda İspanyol Montanes ile 4 saatten fazla süren bir maç yapan İtalyan Fognini kariyerinde ilk defa bir Grand Slam'de çeyrek finale kaldı ama sakatlanınca Djokovic'le oynayamadan turnuvaya veda etti.

PETKOVİÇ'İ DEVİRDİ
KadInlar ise ilk turdan itibaren sürprizlerle doluydu. Henüz 2. turda Clijsters ve 3. turda dünya sıralamasının bir numarası Wozniacki elenince çeyrek finalde geçen yılın şampiyonu Schiavone ile eski bir numaralardan Sharapova finale doğru hamle yaptı. Kariyerinde Roland Garros'da hiç çeyrek final geçemeyen Sharapova bu kez şeytanın bacağını kırdı. Petkoviç'i 6-0 ve 6-3'lük setlerle yenen Rus raket yarı finale yükseldi. Na Li ise Azarenko'yı 7-5 ve 6-2'lik setlerle saf dışı bırakıp turnuvada yoluna devam etti. Sharapova ve Li yarı finalde rakip oldu.
TOPRAK kortun ustaları olduğu zannedilen İspanyollar'ın erkeklerde 4. turda bavulunu toplaması dikkat çekici. Tabii İspanyol derken Nadal'ı ayrı bir yere koyuyoruz, Federer'in İsviçre tenisini temsil etmesi gibi.

<p>İrlandalı şair ve düzyazı yazarı James Clarence Mangan hem Osmanlı Divan şiirlerini çevirmiş hem

Türkiye aşığı İrlandalı şair: Mangan

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Nisan 2021)