• $13,445
  • €15,3678
  • 786.132
  • 2085.76
30 Ocak 2011 Pazar

Süper anne

Tenise 2 yıl ara verip çocuk sahibi olan Belçikalı Kim, kazandığı şampiyonlukla dünya sıralamasında 2.'liğe yükseldi
Aussie Kim sonunda muradına erdi ve 2004'te kaçırdığı unvana bu yıl sahip oldu. Başka bir unvanı da var elbette. Tenis tarihinin en fazla Grand Slam tek kadınlar şampiyonluğu rekoruna ortak oldu. Ortak olduğu raket de Avustralya'nın efsanevi ismi Margaret Court. Avustralyalılar ona 'Aussie Kim' diyorlar 2003'te Lleyton Hewitt ile olan ilişkisinden dolayı. Kim'i hep kendilerinden gördüler adeta 'gelinleri' gibi ve artık gerçekten de onlardan biri oldu. Hewitt ile ayrılsalar da, Kim yeniden evlenip anne olsa da fark etmedi. Kupa töreninde Kim bunu vurguladı ve bu lakaba artık layık olduğunu söyledi.

TABİ mutlu olan sadece Clijsters değil. Finalist Na Li de çok mutlu. Artık bir ulusal kahraman ve biraz da zengin sayılır! 28 yaşındaki Çinli raket 2 hafta önce Sydney turnuvası finalinde yendiği Clijsters karşısında ilk setin başında kırılan servisiyle 2-0 geri düşmesine rağmen geri dönüp 5. oyunda servis kırıyor ve bir daha da kontrolü kaçırmıyordu 6-3. Hızlı ve az hata yapan Na Li karşısında ilk iki sette çok zorlandı Belçikalı. Servisleri de istediği gibi olmadı ve oyunun kontrolunü alamadı.

BİTSE DE GİTSEK GİBİYDİ
KARŞILIKLI kırılan servislerle geçen 6 oyundan sonra Kim oyunu karıştırmaya başladı ve ikinci seti kendi hanesine yazıp dengeyi buldu 6-3.
SON sette bildik Kim korta çıktı. Daha başlarken kırdığı servislerle mental olarak da rahatlayan Belçikalı şampiyon aniden 4-1 öne geçerken Na Li'nin çaresizliğini yüzünden okumak mümkündü. 8 ve son oyun sanki Na Li için 'bitse de gitsek' gibiydi ve öyle de oldu. Maçta 3 tane 6-3 vardı ama ikisini Clijsters kazanınca kupanın da sahibi oldu: 3-6 6-3. 6-3.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi