• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
24 Ocak 2011 Pazartesi

Şarapsız çekilmez

Sharapova, Kuznetsova, Roddick ve Verdasco'dan Avustralya'ya sürpriz veda

Tenis kariyerinde topu topu 3 defa katılıp 2. tur üstünü görmeyen Bosna asıllı 33 numaralı seribaşı Alman Andrea Petkovic geldi, 2008 şampiyonu Kraliçe Maria'yı eledi ve çeyrek finale yükseldi, hem de set vermeden 6-2, 6-3. Sonra da dansını yaptı korttan çıktı. Tabii 30 basit hata ve 5 çift servis hatası yapan kimse kolay kolay maç kazanamaz, Sharapova bile olsa.
8 numaralı seribaşı Roddick'e ne demeli? 2003 US Open zaferinden sonra dünya 1 numarası olan ABD'li sporcu, bir daha da Grand Slam unvanı bulamadı. Elbette İsviçreli Wawrinka'nın hakkını yemeyelim. Dün çok etkili servisleri yanında isabetli paralel vuruşlarla 'A-ROD'u çaresiz bıraktı. 24 ace ve 67 winner ile müthiş bir performans gösterdi. Roddick'i 6-3 6-4 6-4 ile geçen Wawrinka bakalım çeyrekte vatandaşı ve takım arkadaşı Federer karşısında ne yapacak?
Dün ekran başında ve Rod Laver tribünlerinde herkes tarihe tanıklık etti. Kuznetsova ile olan maçta tam 4 saat 44 dakika, kadınlarda tüm zamanların Grand Slam rekoru kırıldı. Son seti 16-14 kazanan Schiavone'nin performansı inanılmazdı. Karadağ asıllı Kanadalı 20 yaşındaki Milos Raonic, elemelerden geldi ve 4. tura yükseldi. 1.96 boyunda, sıralamada 152. olan Raonic, 3. turda Youzhny'yi 4 sette geçerken 31 ace attı. Turnuvada 79 ace ile önde gidiyor. Raonic 4. turda İspanyol Ferrer'le karşılaşacak. Raonic'i izlemeye devam edelim.

4 saat 44 dakika raket sallayıp rekor kırdılar
Avustralya'da İtalyan Francesca Schiavone ile Rus Svetlana Kuznetsova, 4 saat 44 dakika ile kadınlarda en uzun süren Grand Slam maçına imza attı. İlk seti Schiavone 6-4, ikinci seti Kuznetsova 6-1 kazandı. 3 saat süren son set ise 16-14 Schiavone'nin üstünlüğüyle sona erdi. En uzun maç rekoru, geçen yıl yine Avustralya'da, Zahlavova-Kulikova arasında oynanan maçta 4 saat 19 dakikayla kırılmıştı.

Petkovic'in dans Şovu
Avustralya Açık'a sadece 3 kez katılan Bosna asıllı Petkovic, ikinci tur ötesini göremediği turnuvada, Sharapova'yı set vermeden yenince kortu dans ederek terk etti.

Sharapova hata kurbanı
Marİa Sharapova, Avustralya Açık'ın 4. turunda Alman Andrea Petkovic'e 2-0 mağlup olarak turnuvaya sürpriz bir şekilde veda etti. 30 numaralı seribaşı Petkovic, 2008'in Avustralya şampiyonu Sharapova'yı 6-2 ve 6-3'lük setlerle 2-0 yenerken, 14 numaralı seribaşı raketin rakibine kolay teslim olmasında, yaptığı 30 basit hata ve 5 çift hata etkili oldu. Petkovic, çeyrek finalde Çinli Li na ile karşılaşacak.
1 NUMARAYI GARANTİLEDİ
KadInlarda tenisin bir numarası Wozniacki, Letonyalı Sevastova'yı 2-0 yendi ve çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalle dünya sıralamasındaki yerini de garantileyen Danimarkalı, bu turda İtalyan Schiavone'yle mücadele edecek.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti