• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
26 Haziran 2012 Salı

Kraliçe...

86 yaşındaki Kraliçe II.Elizabeth'in tahta çıkışının 60. yılında 126. Wimbledon Tenis Turnuvası dün start aldı. Kraliçe, Nisan doğumludur. Ancak, İngiliz geleneklerine kutlama Haziran ayının 3. Cumartesi günü yapılır.
Wimbledon her yıl Haziran ayının 20 ile 26'sı arasına düşen Pazartesi günü başlar. Ara sıra esnetilse bile beyaz giymek zorunludur. Turnuva tam 13 gün olarak planlanır ve ilk haftanın sonundaki Pazar günü turnuvaya ara verilir. O pazar dinlenme günüdür. Geleneksel olarak adına 'Ortadaki Pazar' denir. Bu kural, sadece 3 kez bozulmuştur.Yağmur nedeniyle 1991, 1997 ve 2004 yıllarında. O gün 'Halk Günü' ilan edilir, ucuz bilet ve rezervasyonsuz izleme şansı sağlanır.
BOL SÜRPRİZ YOLDA
2011 şampiyonları Novak Djokovic ile Petra Kvitova'nın unvanlarını korumaya çalışırken, finalistler Rafael Nadal ile Maria Sharapova'nın ve elbette Roger Fededer'in neler yapacağını izlerken sürpriz isimleri de beklemekten geri durmayacağız. 'Tenis için çok yaşlıyım' diyen 29 yaşındaki Belçikalı Kim Clijters yarı finali bile geçemediği bu çimlerde veda ederken bir unvan da alır götürür mü acaba?
Bütün soruların cevabı gelecek 13 günde belli olacak. Dün 5 kez Wimbledon şampiyonu Venus Williams'ın Rus Elena Vesnina'ya 6-1 6-3 gibi ağır bir skorla yenilmesi ise 31 yaşındaki ABD'li için soru işaretleri anlamına geliyordu. Bizim cepheye bakınca Çağla Büyükakçay ve Marsel İlhan turnuva elemelerinde kalırken 16 yaşındaki bir gencimiz İpek Soylu hafta sonunda Junior elemeleri için korta çıkacak.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''