• $7,4159
  • €8,982
  • 437.687
  • 1467
18 Ocak 2013 Cuma

Gençler ve dersler...

Mete Yaylalı
Mete Yaylalı
YAZARIN SAYFASI

Yaz sıcağını yaşayan Melbourne 2. tur maçlarını tamamladı. Kadınlarda ilginç iki skor iki genç raketten geldi. 19 yaşındaki İngiliz Laura Robson 8 no Çek Petra Kvitova'yı yendi. Bu aslında günün sürpriziydi.
Robson'a ne kadar övgü yazılsa yeridir. 20 yaşındaki Amerikalı Slone Stevens da ilk defa geçen yıl Melbourne Park kortlarına çıktığında 2. tur sevinciyle eve dönmüştü. Bu yıl ilerledi ve Fransız Mladenovic'i geçerek 3. turda Robson'a rakip oldu. Bir başka genç de 16 yaşındaki Hırvat Donna Vekic. Kariyerinde ilk defa bir Grand Slam oynayan junior sporcu ilk turun ardından Wozniacki'ye takıldı ama büyük iş yaptı. Üç sporcu yakında dünya kadın tenisine damgasını vuracaktır.
SÜRPRİZ KİMİKO
Serena yine kolay geçti 2. turu ama 207 km hızdaki servisiyle 2008'deki kendi rekorunu egale ederken, aynı yıl 209 km'lik ablasının rekoruna az kaldı. Turnuvanın en uzun maçı 5 saate yakın sürdü. 21 yaşındaki Avustralyalı wild card raket Duckworth elinden geleni yaptı ama Blazkavic'e yenildi. Yine de Avustralya adına kazanç olduğu gerçek.
42 yaşındaki Japon Krumm için bir paragraf ayırmak şart oldu. En son 1995'te 24 yaşında 3. tur gören Japon, İsrailli Peer'i yenerken, anlayanlara büyük dersler veriyordu. Kimiko, yarı yaşındaki Sırp Jovanovski ile karşılaşacak. Bakalım bir ders daha mı var.

<p><span>MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. HDP E

PKK'nın bir kolu gibi çalışan HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Klozeti açınca dev yılanla göz göze geldi! İşte o korku dolu anlar...

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (27 Ocak 2021)