• $13,5134
  • €15,2417
  • 801.903
  • 1945.07
22 Ocak 2011 Cumartesi

En güzel ihtimal

Avustralya'da Wozniacki ile Sharapova fırtınası esmeye devam ediyor

Favorilerin birer birer elendiği sezonun ilk Grand Slam'inde yeni ve eski 1 numaranın yolları yarı finalde kesişiyor

Yenilginin mazereti olmaz. Yüzde yüz hazır olmadığımı biliyordum, yine de oynamaya karar verdim. 2010 finalisti ve 2004 şampiyonu, 7 Grand Slam unvanlı Belçikalı raket Justine Henin böyle diyordu, Kuznet-sova'ya kaybettiği maçın ardından. İkinci setteki büyük mücadelesi de Rus tenisçiyi geçmeye yetmedi: 6-4 7-6. Başka bir dramatik olay da Venus Willams elbette. Zahlarova maçında sakatlanan Venus bu defa Alman Petkovic karşısında sadece 7 sayı oynayabildi. Artık 30 yaşındaki Amerikalı yıldız belki de kardeşi Serena ile birlikte kortlara veda etmeye hazırlanıyordur kim bilir? Venus'ün vedasıyla kadınlarda kortlarda Amerikalı sporcu kalmadı ama 4. turda Litvanya'dan 19 yaşında bir sporcu yoluna devam ediyor: Anastajia Sevastova ilk kez geçen yıl Grand Slam oynayan Sevestova ilk turlarda veda etmişti. Şimdi karşısında dünya 1 numarası Wozniacki var. Bakalım iki 19 yaşındaki sporcudan son 8'de kim kalacak?

RODDICK'İN DÖNÜŞÜ
Kraliçe Maria finale doğru devam ederken yol üstündeki genç Alman Julia Goerges ilk seti alarak gözdağı verdi ama Sharapova bu finali istiyor: 4-6 6-4 6-4.
Böyle giderse yarı finalde Wozniacki-Sharapova maçı seyredilmeye değer olacak.
Erkeklerde dünün en zorlu maçı Roddick ile Hollandalı Haase arasındaydı kuşkusuz.
İlk seti 6-2 kazanan Haase maç için umutlanırken müthiş bir dönüş yapan Roddick tie-break ile biten 2.setten sonra bir daha Hollandalı rakibine tam anlamıyla 'top göstermedi.' 2-6 7-6(2) 6-2 6-2

Önce erkek bulmam gerekiyor
Woznİackİ, dün bütün klişeleri alt üst eden bir basın toplantısı düzenledi. Kendisine yöneltilen, 'Hep aynı cevapları veriyorsun' eleştirilerine, 'Siz de hep aynı soruları soruyorsunuz. Maç hakkında soru sorduğunuzda, 'Muz yemeyi çok severim' diye mi konuşayım?' diyen 19 yaşındaki raket, 'Ne zaman evlenip çocuk yapmayı planlıyorsun?' sorusuna da, 'Önce bir erkek bulmam gerek' şeklinde cevap verdi.

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar