• $13,5477
  • €15,3462
  • 789.332
  • 1979.83
20 Ocak 2011 Perşembe

Dahi iş başında

Tenis tarihinin yaşayan efsanesi Roger Federer, daha önce yenemediği Gilles Simon'u mağlup etti

Kariyerinde 16 Grand Slam şampiyonluğu bulunan Ekselansları, kendisine ters gelen Fransız raketi 5 sette yenerek adını 3. Tura yazdırdı. Venus ise Çek rakibine ilk seti verdi. Bileğinden sakatlandı. Ardından iki seti aldı

AUS OPEN maçlarını izlerken Rod Laver ve Margaret Court isimleri dikkat çeker. İkisi de Avustralyalı efsanedir. Rod Laver aynı takvim yılı içinde 4 Grand Slam turnuvasını da kazanan tek sporcudur, hem de 1962 ve 1969 yıllarında. Bu rekor henüz kırılamadı. Margaret Court en fazla Grand Slam şampiyonluğu yaşayan rakettir. 1960 ile 1973 arasında 11 Avustralya, 5 ABD, 5 Fransa ve 3 Wimbledon olmak üzere toplam 24 ünvana sahiptir. Court ayrıca Grand Slam 19 çift kadınlar ve 21 karışık çiftler ünvanını da taşıyor. 

FEDERER SÜRPRİZE İZİN VERMEDİ
Dünkü maçların en merakla bekleneni Federer-Simon karşılaşmasıydı. Federer'e ters gelen iki isim var. Birincisi belli Nadal. İkincisi de Fransız raket Gilles Simon. Bugüne kadar 2 maç yapmışlar 2008'de ve ikisini de Simon kazanmış. Ancak dünkü 5 setlik zorlu mücadeleyi İsviçreli galip geldi. Herhalde Federer ilk defa bir Grand Slam ikinci turunda 5 set oynamıştır. Yine de taraftar pankartında dediği gibi 'Lütfen sessizlik, dahi iş başında.'

YILDIZ ADAYI BENOIT PAIRE
Bu turnuvalarda gözler hep genç yıldız arar. İşte bunlardan biri de 21 yaşındaki Fransız Benoit Paire. İkinci turda 16 numaralı Ljubicic ile karşılaştı. Tecrübeli rakete kök söktürdü. Venus'e Çek Zahlavova karşısında ilk sette annesinin 'savaş' uyarısı bile yeterli olmadı. Seti kaybettiği gibi bileğini de sakatladı. Tedavi sonrası korta dönen Amerikalı raket, sonraki 2 seti 6-0, 6-4 kazanarak devam diyordu. Henin, her ne kadar dönüş yolundaysa da henüz Clijsters kadar form tutamadı. Yine de İngiliz Baltacha kendisine hafif geldi. Fakat eski dünya 1 numarasının bugün oynanacak 3.tur karşılaşmasında rakibi pek de hafif olmayacak; Svetlana Kuznetsova.

Wozniacki King'ini tanımadı
Turnuvanın 1 numarası, THY'nin Business Class yüzü seçilen Caroline Wozniacki, ABD'li Vania King karşısında 2-0 galip geldi. Wozniacki, Dominika Cibulkova'nın rakibi oldu.

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, Sağlık İletişimi Derneği Başkanı Dr. </span><

Omikron ile Kovid-19'un şiddeti azalıyor mu?

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı