• $7,5298
  • €9,0433
  • 411.387
  • 1538.04
30 Nisan 2011 Cumartesi

Çukurova kupaları...

Mete Yaylalı
Mete Yaylalı
YAZARIN SAYFASI

Hep söyleriz, tenisin gelişimi için özellikle Türkiye gibi ülkelerde sporu turnuvalar yoluyla yurda yaymak gerekir. Ulusal veya uluslararası olması fark etmez, yeter ki bölge insanı bu sporu izlesin, tanısın ve oynasın. Çocuklarını başlatsın, kendisi de başlasın. Uluslararası bir turnuva ise il ya da ilçeye sporcu akını demek olacağından bambaşka bir etkisi vardır. Valilik ve belediyeler işin içine girer.
Daha mükemmel organizasyonlara imza atılır. Yerel medya bu spora yer verir, tanıtım sağlanır, herkes yararlanır. Bereketli yağmurlar Çukurova'ya düşerken tenis sporu da birkaç hafta boyunca bu bölgeye sportif hareket getirecek. İşte bunların en önemlisi olan Çukurova Cup 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile birlikte kapılarını açtı. Avrupa Tenis Birliği 14 yaş altı turnuvası Çukurova Cup tam 11 yıldır Adana'nın gururu.
20 ülkeden 200 sporcunun yarıştığı bu önemli organizasyon Adana Valiliği ve Büyükşehir Belediye desteğini aksatmadan alıyor. Adana Tenis Dağcılık Kulübü kortlarında bugün final maçlarıyla tamamlanacak turnuvayı özellikle bölgedeki tenis severlerin kaçırmamasını öneririm. Çukurova Cup ardından Türkiye'nin en büyük ilçesi Tarsus kortlarını açıyor.
ÖDÜL 10 BİN DOLAR
Hem de bu yıl 2.si düzenlenen ve ilkinden çok daha görkemli olacağına inandığım Tarsus Cup ITF Erkekler turnuvası. 10 bin dolar ödüllü bu önemli turnuvada en genç ana tablo sporcusu 19 yaşında Finlandiyalı Laaksonen. Bakalım hangi sporcu Pegasus ile yükselecek. Gelecek hafta Tarsus Tenis Kulübü toprak kortlarında bu şenliğe Başkan Ali Cerrahoğlu herkesi davet ediyor.
9 Mayıs haftası ve Tarsus'tan yola çıkan sporcular bu defa Adana'da. Adana Atlıspor Kulübü toprak kortlarında bir başka 10 bin dolar ödüllü ITF Erkekler turnuvası başlıyor.
Adanalı dostlarımız alınmasın bu turnuva detayları da yer azlığından gelecek yazının konusu olacak. Sonuçta tenis rüzgarı bu hafta ile beraber 20 gün Çukurova'da esecek ve sonra Gaziantep Cemil Alevli Kupası kortlarına dolacak, sakın kaçırmayın...

<p>İyi Parti'den ayrılan Bağımsız Milletvekili İsmail Koncuk ile Meclis'te basın toplantısı düzenley

İhraç edilip geri dönmüştü: Ümit Özdağ İYİ Parti'den istifa etti

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi